Cobi.pl Zabawki kreatywne

Zabawki kreatywne

Pomaluj buźkę! Temat jedzenie - gra

Promocja
BOTI-38541
79,99 zł
73,90 zł

Pomaluj buźkę! Temat ogólny - gra

Promocja
BOTI-38537
79,99 zł
73,79 zł

Kuk Fun Fabryka Lodów Tajskich

Promocja
THT-001A1
89,99 zł
82,98 zł

Koci Domek Gabi - Tablica Magnetyczna

Promocja
DT-5197
39,99 zł
36,79 zł

Shaker Maker Barbie

Promocja
ST-442306
59,99 zł
55,50 zł

Shaker Maker Gabby DollHouse

Promocja
ST-442307
59,99 zł
55,50 zł

Koci Domek Gabi - Torba

Promocja
DT-6176
69,99 zł
64,33 zł

Shaker Maker Psi Patrol

Promocja
ST-442303
59,99 zł
55,33 zł

COOKEEZ MAKERY Pieczone Chlebusie

Promocja
MO-23501
199,99 zł
184,00 zł

Kuk Fun Fabryka Czekalodowych Pierścionków

Promocja
THT-002A3
34,99 zł
32,32 zł

COOKEEZ MAKERY Pachnące Tosty

Promocja
MO-23522
59,99 zł
55,33 zł

Kuk Fun Fabryka Czekalodowych Wiadomości

Promocja
THT-002A2
34,99 zł
32,50 zł

Koci Domek Gabi - Mój Pluszowy Pamiętnik

Promocja
DT-2764
59,99 zł
55,50 zł

Koci Domek Gabi - Kolorowa Tablica...

Promocja
DT-5193
59,99 zł
55,50 zł

Blinger - Kryształki do ozdabiania twarzy

Promocja
JAZ-00015
39,99 zł
36,99 zł

Koci Domek Gabi - Tablica Podświetlana

Promocja
DT-5195
59,99 zł
55,50 zł

Koci Domek Gabi - Plecak

Promocja
DT-6134
59,99 zł
55,50 zł

Koci Domek Gabi - Przenośna Tablica...

Promocja
DT-5192
39,99 zł
36,99 zł

COOKEEZ MAKERY Pieczone Bułeczki

Promocja
MO-23502
199,99 zł
184,00 zł

Magiczna maszyna do szycia + Pluszak

Promocja
MO-30172
199,99 zł
184,00 zł

Lovely Knit - Maszynka dziewiarska

Promocja
CHA-07229
139,99 zł
129,80 zł

Zabawki kreatywne – pobudzają zdolności artystyczne dzieci

Każde dziecko, niezależnie od wieku, chwyta za różnorodne przyrządy plastyczne. Nie trzeba go specjalnie do tego namawiać. Takie twórcze działania wynikają z naturalnej potrzeby wyrażania siebie, swoich emocji, opisywania zewnętrznego świata. To również sposób, by rozwijać swoją wyobraźnię, wrażliwość estetyczną, zdolności manualne.

W Cobie znaleźć można plastyczne zabawki kreatywne dla starszych dzieci i dla tych młodszych. To niezwykłe serie, które gwarantują wiele godzin wspaniałej zabawy i artystycznego zaangażowania. Pozwalają na pracę indywidualną i grupową. Kształtują wiele różnorodnych umiejętności, które są tak ważne w codziennym życiu dziecka. Wybierającą zabawkę kreatywną, trzeba zadbać, by była dostosowana do wieku i umiejętności dziecka.

Bez kleju – bez bałaganu. Niezwykłe zabawki kreatywne

By wyzwolić kreatywność, dzieci potrzebują sporo wolności. Potrzebują przestrzeni, w której mogą bez obaw eksperymentować i bawić się. To, co dla dzieci jest doskonałą zabawą, dla rodziców może być kłopotem. Chodzi o bałagan – resztki materiałów, ścinki papieru, wybrudzoną podłogę, lepiący się stół. A gdyby tak nie musieć się o to martwić? Producenci zabawek kreatywnych już dawno o to zadbali. Zarówno dzieci, jak i rodziców zachwyci magia łączenia elementów bez użycia kleju. To zabawki kreatywne dla dzieci 3-5 lat. Wybierając konkretny model należy sprawdzić zalecenia wiekowe.

Do takich zabawek należą Oober Oonies. To fantastyczne, różnokolorowe baloniki, które po napompowaniu można łączyć z innymi balonikami. Można je również ozdabiać najróżniejszymi akcesoriami dostępnymi w zestawach. Elementy pozwalają tworzyć znane i zupełnie wyimaginowane postacie, duże i małe figury. Oonies świetnie współpracują z różnymi powierzchniami – można przyczepić je do lustra, do ściany. Dzięki balonom w wielu rozmiarach, można także grać w gry zręcznościowe.

Inne zabawki wspomagające kreatywność, które można łączyć bez użycia kleju, to Beados i Qixels. Serie Beados pewnie bardziej ucieszą dziewczynki. Z pomocą magicznych koralików tworzyć można dowolne wzory i kształty. Koraliki wystarczy ułożyć na podkładce i spryskać je wodą, by połączyły się w jedną figurę. Wśród zestawów do wyboru są B-Sweet Cukierkowy Sklepik, Ogród Jednorożca i duży zestaw kreatywny Słoneczny Motyl. Ten ostatni pozwala na tworzenie ozdób, które, połączone z zawieszkami, staną się wyjątkową dekoracją pokoju. Z kolei Qixels to kostki – pixele. Budować z nich można trójwymiarowe figurki. Łączy się je warstwa po warstwie za pomocą wody. Korzystać można z dostępnych w zestawie szablonów lub tworzyć własne, zupełnie wyjątkowe wzory. Z kostkami Qixels powstanie mnóstwo ciekawych figurek – dinozaury, potwory, wojownicy… Co jeszcze? To kwestia wyobraźni.

Jeszcze inną, ciekawą propozycją w tej kategorii zabawek jest Bunchems – kolorowe rzepy. To bardzo różne zestawy rzep, które z łatwością przyczepiają się do siebie. Pozwalają na budowanie najróżniejszych postaci. Niektóre mogą świecić w ciemności. Znajdziemy wśród nich także zestawy podróżne, które można przewozić ze sobą, ciesząc się zabawą w dowolnym miejscu.

Zabawki wspomagające kreatywność

Które z dzieci nie lubi malować, kolorować, przenosić wzory z szablonów? Te działania zawsze były integralnymi elementami zabawy, niezależnie od wieku. Lubią je zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Wspaniale rozwijają twórcze i manualne zdolności. A gdyby tak zwykłą zabawę kredkami lub farbkami przenieść na wyższy poziom? Wszystko, co nowe i kreatywne na pewno mocno zainteresuje każde dziecko. Warto zatem spróbować nowych materiałów, technik i wprowadzić element zaskoczenia do codziennych zabaw.

Takim zestawem, który artystycznie zaangażuje dzieci, jest Spray Art. To przenośny aerograf na baterie, który pozwala tworzyć mnóstwo różnych obrazów w tej nowoczesnej technice. Jak to działa? Spray Art jest prosty w obsłudze. Wystarczy włożyć do niego specjalny flamaster i włączyć przycisk, by rozpoczęło się spryskiwanie. Kolorami można pokrywać nie tylko papierowe powierzchnie – odpowiednie będą również tkaniny. Używając szablonów możemy tworzyć piękne obrazy, postaci lub dać się ponieść fantazji i wyczarować coś zupełnie wyjątkowego – coś swojego.

Innym sposobem, by w bardziej kreatywny sposób podejść do kolorowania, są piaskowe malowanki. Na początek należy odsłonić nacięte elementy obrazka. Właśnie pod nimi znajduje się klejąca warstwa, do której przyczepia się piasek. Wybieramy właściwe kolory pisaku i wypełniamy nim kolejne elementy. Efekty są zaskakujące – piękne piaskowo pokolorowane ilustracje.

Większość produktów z tej kategorii to zabawki kreatywne dla dzieci 6-8 lat. Ale z powodzeniem mogą posłużyć również dużo starszym dzieciom.

Zabawki kreatywne na prezent

Kupno zabawki kreatywnej to spełnienie marzeń nie jednego dziecka. Taki prezent na pewno sprawi mu ogromną przyjemność. W tej kategorii zabawek znajduje się dużo więcej ciekawych produktów, niż te, które opisaliśmy. Warto dokładnie ją przeglądnąć i wybrać coś naprawdę wyjątkowego.

Zabawki kreatywne FAQ

Najlepsze zabawki dla rozwoju dziecka?

Wśród szerokiej ofert zabawek dostępnych obecnie na rynku znajdują się zabawki kreatywne, które nie tylko zapewniają odpowiednią dawkę rozrywki, ale również wspierają rozwój dziecka. Są one tak skonstruowane, że maluchy podczas zabawy mogą poznawać otaczającą je rzeczywistość i rozwijać w sobie różne umiejętności. Kreatywne zabawki należy dobierać pod kątem wieku dziecka, ponieważ najmłodsze pociechy dopiero poznają otaczający ich świat, kolory, kształty i dźwięki, a im dziecko jest starsze, tym bardziej skomplikowanych rzeczy może się nauczyć z pomocą zabawek kreatywnych (np. liczenia, pisania, nauka języków itp.).

Jaka zabawka dla dziewczynki w wieku 5-6 lat?

Dla dziewczynek oferta jest naprawdę bogata. Polecamy szczególnie zestawy do robienia perfum, mydełek i świeczek. Jeżeli dziewczynka lubi się stroić, warto rozważać kolorowe zestawy do ozdabiania twarzy, do stylizacji czy do zaplatania finezyjnych warkoczyków marki Blinger. Dla dziewczynek lubiących zabawy manualne, które nie tylko bawią, ale i uczą, polecamy maszynkę dziewiarską marki Lovely Knit, dzięki której Twoje dziecko stworzy unikalne wyroby z włóczki. Każda dziewczynka marzy o tym, by mieć swoje własne kosmetyki. Atelier Glamour to bogaty zbiór półproduktów, dzięki którym Twoja pociecha stworzy pachnące żele do kąpieli. Zabawy nie będzie końca!

Jakie zabawki kreatywne dla 3-latka +?

Maluchy czerpią największą inspirację przede wszystkim podczas tworzenia/budowania różnych figur i konstrukcji, co szczególnie pobudza ich zdolności motoryczne oraz manualne, a także pomaga im w pomysłowym odkrywaniu rzeczywistości. Ciekawą opcją dla dzieci od 3 lat w górę są np. magiczne baloniki Oonies, które stanowią totalną innowację wśród dzisiejszych zabawek. To kreatywna zabawa pozwalająca nie tylko tworzyć, ale również ozdabiać, grać i ćwiczyć zręczność. Dla nieco starszych maluchów idealne będą zestawy Spray Art, które umożliwią im malowanie w nowoczesnej technice z wykorzystaniem m.in. aerografów, szablonów i flamastrów. No bo które dziecko nie lubi malować?

Ile kosztują zabawki kreatywne w COBI?

Nie ma dziecka, które miałoby dość zabawy. Każdy rodzic jednakże wie, że zabawka zabawce nierówna. Ceny zabawek kreatywnych na pewno nie są wygórowane w porównaniu z tym, co mogą zaoferować dziecku i jakie korzyści ze sobą niosą. Koszt pojedynczego zestawu jest uzależniony przede wszystkim od marki producenta, złożoności zabawki, a niekiedy również od wieku dziecka, dla którego taki zestaw został przygotowany.

Rozpiętość cenowa zabawek kreatywnych w COBI jest naprawdę duża i każdy rodzić, mieszcząc się w budżecie, znajdzie na pewno idealną zabawkę dla swojego dziecka. Już za kilkanaście złotych można mieć np. Magiczne pudełko, za sprawą którego rzeczy po prostu znikają! W nieco wyższym pułapie cenowym (84 zł) można sprawić swojemu dziecku B-Sweet Cukierkowy Sklepik Beados, zestaw do tworzenia własnych wystaw słodkości.  Za niecałe 140 zł nasza pociecha, zwłaszcza płci żeńskiej, otrzyma cudowny zestaw do ozdabiania włosów Lovely Strands. Co ważne, przy zamówieniach od 69 zł w sklepie internetowym COBI dostawa zabawek do Państwa domu jest gratisowa.

Dlaczego warto dawać dziecku zabawki kreatywne?

Liczne badania naukowe wykazały, że kreatywne zabawki wspierają szybszy rozwój mózgu oraz tworzenie nowych połączeń nerwowych w organizmie dziecka. W przeciwieństwie do zwykłych plastikowych, nazbyt hałaśliwych i świecących produktów zabawki kreatywne nie zostaną wyrzucone przez dziecko w kąt chwilę po rozpoczęciu nimi zabawy.

Kreatywna zabawa to najczęściej proste zestawy do zabawy, pozwalające dowiedzieć się maluchowi więcej o otaczającym go świecie i wykazać się kreatywnością! Poprzez wypełnianie, nalewanie, układanie, sortowanie malowanie, naklejanie zabawki kreatywne zachęcają najmłodszych do eksperymentowania i rozwijania swoich umiejętności motorycznych. Do grona kreatywnych zabawek należą również zestawy, które pomagają naśladować dorosłych. Dzieci uwielbiają obserwować ich zachowania i przenosić je do sfery zabaw. W ten sposób rozwijają swoją wyobraźnie, wcielają się w role i poznają zasady życia społecznego. Zabawki kreatywne w najlepszych cenach https://cobi.pl/kreatywne/?

Filtrowanie zabawek
Grupa wiekowa
Płeć dziecka
Wybrane opinie
 • 1wawa
  07-06-2022 13:27:26

  Powtarzające się pytanie (na razie bez odpowiedzi): gdzie można kupić wkłady ???? O ile nie można dokupić wkładów to odradzam ...

 • Grazynka
  16-10-2020 10:19:38

  Doskonała zabawa dla małej elegantki i dla nastolatki. A tak naprawdę dla każdego, kto lubi świetną zabawę. Ja bawiłam się ...

 • Marek
  27-10-2020 10:09:21

  Sympatyczne figurki małych stworków. Każda paczka to niespodzianka dla dziecka, nigdy nie wiemy jaka postać się tam ukrywa. ...

Subskrypcja
Produkt został dodany do koszyka.
Przejdź do koszyka
Produkt został dodany do koszyka.
Przejdź do koszyka

Produkt został dodany do schowka.