Filtry i kategorie
Sortuj:
COBI-24582
59.99 zł
COBI-24342
549.90 zł
COBI-24343
529.90 zł
COBI-24584
59.99 zł
COBI-24585
59.99 zł

Klocki konstrukcyjne Skoda - złóż własny model

Najnowsza kolekcja na licencji popularnej marki Škoda to idealna seria zarówno dla dzieci, które chcą świetnie się bawić, jak i dla dorosłych kolekcjonerów i pasjonatów motoryzacji. Dzięki solidnej konstrukcji i bardzo trwałym nadrukom, miniaturowym pojazdom z klocków w skali 1:35 niestraszne są im intensywne wyścigi po dywanie w salonie czy nawet rajdy po piaskownicy. Wierne odwzorowanie kształtu i proporcji nadwozia doceni z pewnością każdy entuzjasta czterech kółek.

Historia marki Škoda

Czeska marka samochodów Škoda została założona w 1895 roku przez Václava Laurina i Václava Klementa jako producent rowerów Laurin&Klement. Pierwszy samochód powstał w 1905 roku, a firma wzięła swoją nazwę od przemysłowca i inżyniera Emila von Škody.

Oprócz Czech, samochody Škody produkowane są także w Chinach, Indiach, Rosji i na Słowacji. Logo marki na przestrzeni lat zmieniało się kilkakrotnie. Jednak podstawowa idea projektu zawsze pozostawała taka sama: jest to strzała z grafiką wzorowaną na nakryciu głowy z piór rdzennych Amerykanów. W tym nakryciu głowy z piór można dostrzec oko, wskazujące na dokładność w przetwarzaniu pojazdów i techniczną bystrość. Od 1991 roku grafika jest w kolorze zielonym, co ma wskazywać na zaangażowanie firmy w ochronę środowiska i recykling.

Klocki konstrukcyjne — Škoda dla kolekcjonerów

Marka ta wywołuje w wielu osobach sentyment, dlatego jest nadal bardzo popularna. Większość pojazdów Škody, podobnie jak skrzynie biegów, produkowana jest w Czechach, gdzie znajdują się trzy zakłady marki. Modele Fabia i Rapid są coraz częściej produkowane w Indiach. Z kolei produkcja Škody Octavia odbywała się kiedyś głównie na Słowacji. Teraz jednak z linii produkcyjnej w tym kraju zjeżdża model Skoda Citigo.

Samochody marki Škoda mają wielu entuzjastów, a ich przebojowe klockowe modele cieszą się dużą popularnością. W czeskiej miejscowości Mlada Boleslav znajduje się popularne wśród turystów muzeum Škody, w którym zwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o firmie i poznać poszczególne modele. Kolejne muzeum Škody powstało w Danii na wyspie Funen, gdzie zwiedzający mogą zobaczyć zarówno nowe, jak i stare egzemplarze, które cieszą się popularnością wśród miłośników samochodów i samej marki.

Popularne modele Škoda do składania

Škoda oferuje szeroką gamę modeli: od małych samochodów i kompaktów po SUV-y oraz samochody wyścigowe i rajdowe. Na drogach codziennie widzimy Škodę Fabia, Kodiaq, Karoq, Scala i inne. W tej kategorii znajdziesz je jako zabawki Škoda do złożenia. Modele samochodów klockowych produkowane są na licencji oryginalnego producenta, najczęściej odwzorowane są w skali 1:35 i charakteryzują się doskonałą jakością drukowanych detali.

Model Škody wykonany z klocków budowlanych COBI to idealny prezent dla dziecka i zabawka, która może być początkiem nowego hobby. Dla młodzieży i dorosłych będzie to ciekawy egzemplarz kolekcjonerski, który może także rozbudzić pasję do historii motoryzacji.