COBI SA

Firma COBI jest polskim producentem wysokiej jakości klocków konstrukcyjnych wytwarzanych we własnym zakładzie produkcyjnym w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpacie, Polska, Unia Europejska).

Klocki produkowane są z najwyższej jakości europejskich surowców, posiadają atesty i spełniają wszystkie niezbędne normy oraz restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dotyczące produktów dla dzieci.

COBI  jest także importerem i dystrybutorem szerokiego asortymentu licencjonowanych zabawek, jak: zabawki interaktywne, zestawy kreatywne, gry edukacyjne i strategiczne, lalki, figurki akcji, plastikowe modele do sklejania i składania oraz wiele innych.

Współpracujemy z największymi i najlepszymi firmami na świecie. Aktualnie w ofercie mamy światowe hity.

Wśród wyróżniających się marek są m.in.:

Revell, Super Wings, PJ Masks, Miraculous, Vampirina, Treasure X, Little Live Pets, Blinger, Blume.

HISTORIA FIRMY COBI

Firma została założona w kwietniu 1987 roku, rozpoczynając swą działalność od produkcji puzzli i gier planszowych.

W 1991 w Józefowie pod Warszawą powstał dział narzędziowy, w 1992 roku rozpoczęto w Warszawie produkcję plastikowych klocków konstrukcyjnych COBI.  W tym samym roku powołano Spółkę COBERT, wytwarzającą formy wtryskowe do produkcji klocków a w 1993 roku całą produkcję zlokalizowano w warszawskiej Radości.

Duży popyt na klocki COBI spowodował dynamiczny rozwój produkcji i w efekcie, w 1996 roku powstała Plastic Factory COBI S.A w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu, która w 1997 roku rozpoczęła produkcję.

W 2001 roku otworzono biura sprzedaży na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji.

Wieloletni sukces sprzedaży klocków zaowocował nowymi inwestycjami i rozbudową Plastic Factory COBI S.A.. Od 2011 roku zdolności produkcyjne regularnie rosły, pozwalając na zaspokojenie wciąż rosnącego popytu na klocki konstrukcyjne COBI.

01 czerwca 2012 roku COBI S.A. przeprowadziło się do nowego budynku – siedziby firmy przy ulicy Jaskrów 11 w Warszawie.

Od 01.01.2015 roku COBI S.A. używa nowego logo.

O firmie

27.03.2015 roku zmieniono nazwę fabryki

w Mielcu

z Plastic Factory COBI S.A. na

COBI Factory S.A.

W maju 2020 roku zakończyła się budowa nowego skrzydła zakładu produkcyjnego w Mielcu.

COBI DZIŚ

COBI jest największym producentem klocków konstrukcyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej z biurami sprzedaży w Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii i w USA.

Oprócz bezpośrednich działań na wybranych rynkach nasza międzynarodowa sieć sprzedaży obejmuje blisko 50 krajów na całym świecie.

Od lat COBI bierze udział w najważniejszych targach zabawek: Hong Kong Toys & Games Fair, Spielwarenmesse Nurnberg Toy Fair, London Toy Fair, New York Toy Fair i innych imprezach wystawienniczych. Z dumą prezentujemy tam nasze najnowsze produkty i nawiązujemy nowe kontakty biznesowe.

Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji nasi Partnerzy handlowi są obecni z ofertą klocków COBI na targach zabawek w każdej części świata - od Stanów Zjednoczonych i Rosji, po Europę Zachodnią i Australię.

Centrum logistyczne dostaw zlokalizowane w podkarpackim Mielcu obejmuje magazyny wysokiego składowania na blisko 5000 miejsc paletowych.

ZAKŁAD PRODUKCYJNY COBI W Mielcu

Każdy etap produkcji klocków konstrukcyjnych COBI jest całkowicie przeprowadzany w naszej organizacji. Począwszy od pomysłu, wykonania projektu, produkcji form, po produkcję klocków i sprzedaż hurtową.

Powierzchnia zakładu produkcyjnego to prawie 23 000 metrów kwadratowych. Firma COBI zapewnia pracę dla 250 pracowników.

Lokalizacja fabryki  w Polsce, na terenie Unii Europejskiej oraz utrzymanie całego procesu produkcyjnego pod ścisłą kontrolą gwarantuje bezpieczeństwo finalnego produktu. Wysoko wyspecjalizowani inżynierowie dbają o narzędzia produkcji i nadzorują ich budowę w profesjonalnym dziale narzędziowym.

Dzięki temu oferujemy naszym klientom produkty wykonane zgodnie z normami Unii Europejskiej, z materiałów wysokiej jakości i certyfikowane przez europejskie laboratoria. Zestawy poddawane są ścisłej kontroli jakości i bezpieczeństwa, zachowując przy tym szybki czas produkcji i dostawy.

FIRMA COBI NA POLSKIM RYNKU

COBI S.A. jest dobrze znaną marką na polskim rynku zabawek. Ma wieloletnie doświadczenie, które wykorzystuje do kolejnych inwestycji wprowadzając na rynek nowe marki zabawek. Utrzymujemy stały wzrost sprzedaży. Produkty COBI dostarczamy do wszystkich kanałów dystrybucji, w tym także do najważniejszych sieci zabawkowych w Polsce. Szczyt sprzedaży przypada na III i IV kwartał.

KLOCKI KONSTRUKCYJNE COBI

Naszym priorytetem jest tworzenie produktów bezpiecznych i najwyższej jakości, będących rozrywką dla całej rodziny, w tym dorosłych pasjonatów i kolekcjonerów. Klocki COBI produkowane są w Polsce z materiałów pochodzenia europejskiego. Na całym etapie produkcji obowiązują surowe normy jakościowe. Jakość jest certyfikowana przez europejskie laboratoria (TUV Rheinland Group). Wszystkie produkty spełniają normę EN71. Każdy zestaw zawiera ilustrowaną instrukcję składania modeli.

JAKOŚĆ POTWIERDZONA LICENCJAMI

Już w 2008 roku wysoka jakość naszych klocków konstrukcyjnych została doceniona przez McLaren Racing Limited z Wielkiej Brytanii. Na rynku pojawiła się pierwsza kolekcja licencyjna klocków pod marką „Vodafone McLaren”.

Sukces tej linii zapoczątkował szeroką współpracę z innymi licencjodawcami.

Wkrótce wprowadziliśmy do sprzedaży kolejne nowe kolekcje:

- JEEP , licencja Chrysler Group LLC, 2009r.,

- Renault F1 Team, kolekcja bolidów, licencja Renault, 2010r.,

-  BOEING, kolekcja samolotów pasażerskich, modele Boeing 787 Dreamliner i Boeing-767, licencja The Boeing Company, 2010r.

W 2011 powstała kolekcja oparta na popularnym w Wielkiej Brytanii serialu „Doctor Who” (licencja Character Option Ltd. UK). Następne kolekcje to klocki „Ben10” i bardzo znane "Winx Club". Wydana została również kolekcja “Pingwiny z Madagaskaru” stworzona na podstawie bardzo popularnego serialu telewizyjnego i filmów fabularnych.

W 2016 roku została wprowadzona do sprzedaży nowa kolekcja klocków, tym razem  ze świata gry komputerowej WORLD OF TANKS (licencja Wargaming). Sukces sprzedaży powtórzyły również okręty z WORLD OF WARSHIPS.

Dzięki porozumieniu z firmą General Dynamics Land Systems Inc. na globalny rynek trafiły  modele czołgu M1A2 Abrams oraz pojazdów LAV III Apc i Stryker M1126 ICV.

Na rynku była również dostępna seria zeszytów “Legendarne Auta PRL-u” oraz kolekcja Youngtimer Collection.  Wydane zostały licencyjne klasyczne modele aut z klocków w skali 1:35 takie jak : Fiat, Syrena, Warszawa, Wartburg i Trabant.

W 2018 roku w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata i dzięki współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej pojawiła się kolekcja dwudziestu zeszytów z serii “Mistrzowski Bus” oraz pudełkowe zestawy “Łączy nas piłka” inspirowane zawodnikami polskiej kadry.

Dzięki umowie licencyjnej z MASERATI została zaprojektowana kolekcja modeli aut w skali 1:35 prezentująca perły włoskiej motoryzacji.

W 2019 roku zadebiutowała seria klocków „Super Wings” na licencji popularnego serialu animowanego dla dzieci pod tym samym tytułem.

Współpraca ze SKODA AUTO zaowocowała serią licencjonowanych modeli aut z klocków.

W 2020 roku współpraca z firmą Dessault Aviation pozwoliła na produkcję licencjonowanych modeli współczesnych samolotów myśliwskich Mirage 2000-5 i Rafale C.

Dzięki umowie z Paramount Pictures i Boeing zaprojektowana została seria modeli samolotów F/A-18E Super Hornet w oparciu o licencję filmowego hitu Top Gun Maverick™.

COBI KOLEKCJA HISTORYCZNA

Uczymy przez zabawę!

W poprzednich latach w naszej ofercie były dostępne między innymi kolekcje „Piraci” oraz „Rzymianie i Barbarzyńcy”. W 2010 roku powstała kolekcja Grunwald na 600. rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Równolegle wydana została kolekcja o rycerzach Europy - „Knights”. Wprowadziliśmy także kolejny zestaw historyczny z limitowanej edycji – „RMS Titanic”, w związku z setną rocznicą zatonięcia tego imponującego liniowca.

COBI Kolekcja Historyczna II wojna światowa

Klocki nie tylko dla dzieci!

To największa seria modeli przygotowana przez firmę COBI. Kolekcja zawiera kilkadziesiąt różnych: czołgów, samolotów, armat, aut i innych pojazdów opracowanych z dbałością o najdrobniejsze detale i wiernie odwzorowujących maszyny używane w największym konflikcie zbrojnym w historii ludzkości. Solidność konstrukcji, wysoka jakość klocków i liczne ruchome elementy, a także precyzja wykonania i wierność historyczna tej kolekcji zdobyły uznanie nie tylko wśród dzieci, ale także wśród ogromnej liczby dorosłych kolekcjonerów i pasjonatów historii. Specjalne karty ze statystykami czołgów i pojazdów pozwalają używać modeli COBI także w rozgrywkach strategicznej gry bitewnej, prowadząc miniaturowe bitwy na stole, podłodze czy w ogrodzie.

COBI Kolekcja Historyczna Wielka Wojna

Nowe oblicze frontu!

Kolejna kolekcja COBI prezentuje pierwsze czołgi i samoloty, które pojawiły się na frontach Europy na początku XX wieku. Pionierzy pojazdów pancernych: Czołg Mark I i Renault FT-17 czy pierwsze samoloty płatowe ze słynnym Czerwonym Baronem pilotowanym przez Manfreda von Richthofena otwierają tę historyczną serię od COBI. Pierwsza wojna światowa w wydaniu COBI to pasjonująca wyprawa do początków współczesnych technik wojskowych.

COBI ACTION TOWN

Miasto pełne akcji!

Action Town to kolekcja klocków inspirowana współczesną metropolią ze szczególnym uwzględnieniem pracujących w niej służb takich jak: straż pożarna, policja, zespoły budowlane, ochrona wybrzeża czy oczyszczanie miasta. Każdy zestaw zawiera modele z dużą ilością ruchomych elementów i akcesoriów. Kolekcja składa się z zestawów od 40 do kilkuset klocków. Różnorodność kolekcji zainteresuje z pewnością zarówno chłopców jak i dziewczynki.

COBI SMITHONIAN

Pojazdy i urządzenia, które zmieniły świat!

Kolekcja przedstawiająca sławne historyczne okręty, samoloty, pojazdy i urządzenia, które miały ogromny wpływ na historię ludzkości. Seria obejmuje m.in.: żaglowiec USS Constitution, czyli pierwszy i najsławniejszy okręt wojenny amerykańskiej marynarki, samolot Spirit of St. Louis, który jako pierwszy przeleciał nad Oceanem Atlantyckim, czy Moduł Księżycowy Apollo z pierwszą misją załogową na srebrnym globie.

COBI CREATIVE POWER

Rozwijaj wyobraźnię z COBI!

Seria zestawów klocków inspirująca do samodzielnej kreacji zestawów według wyobraźni dzieci i dorosłych. 

COBI ELECTRONIC

Zbuduj zdalnie sterowane pojazdy z klocków!

Czołgi dzięki zaawansowanej elektronice, posiadają niezależny ruch gąsienic, trzy poziomy prędkości i jeżdżą w dowolnym kierunku. Mogą obracać się w lewo i prawo o 360 stopni. Dodatkowo mają dwustopniową regulację przednich świateł. Czołgi Challenger mają obrotową wieżyczkę.

To nie wszystko…. jak każdy czołg, nasz T-72 i Challanger I w pustynnej odsłonie oraz Challanger II w kamuflażu dżungli, są w stanie przejechać po niejednej przeszkodzie! Pojazdy są zasilane bateriami. Wybranymi modelami można sterować używając technologii Bluetooth, przy pomocy specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne.

COBI ŁĄCZY NAS PIŁKA

Polska w drodze na Mundial!

Oficjalnie licencjonowane zestawy klocków przedstawiające największe gwiazdy polskiej piłki nożnej. Dzięki zastosowaniu specjalnych mechanizmów, seria staje się również grą zręcznościową i umożliwia również przeprowadzanie treningów oraz miniaturowych meczy.

COBI YOUNGTIMER COLLECTION

Stwórz własną kolekcję zabytkowych aut.
Niezapomniane Trabanty, Wartburgi, Łady, Syreny, Warszawy, Polonezy czy duże i małe FIATY to prawdziwe perły wschodnioeuropejskiej motoryzacji lat 60, 70 i 80.  Seria Youngtimer Collection dzięki budowie z klocków konstrukcyjnych i obracającym się kołom z gumowymi oponami to znakomita zabawka dla najmłodszych. Wiernie zachowana skala 1:35 oraz szczegółowość detali zachwyca również dorosłych pasjonatów i kolekcjonerów.
COBI MASERATI

Zbierz kolekcję luksusowych, sportowych aut.
Słynna włoska marka luksusowych aut sportowych szczegółowo odwzorowana z klocków konstrukcyjnych COBI. Modele samochodów w skali 1:35 sprawią ogromną radość zarówno najmłodszym, jak i dorosłym pasjonatom motoryzacji. Zestawy są przeznaczone do zabawy, a także ekskluzywnej ekspozycji. Miniaturowe auta posiadają wysokiej jakości, trwałe nadruki.
COBI SKODA

Kolekcja pasjonatów motoryzacji.
Popularne auta SKODA w najdrobniejszych szczegółach zostały odwzorowane z klocków konstrukcyjnych COBI. Popularna skala modelarska 1:35, zachowanie najdrobniejszych detali i ruchome koła z gumowymi oponami pozwalają na świetną zabawę, ale sprawiają również, że pojazdy z klocków będą ozdobą każdej kolekcji.

COBI ARMED FORCES

Zbuduj współczesne siły zbrojne.

Wyjątkowa kolekcja Armed Forces to szczegółowo odwzorowane modele czołgów, samolotów, śmigłowców i innych pojazdów używanych przez współczesne siły zbrojne na całym świecie. Licencjonowane, francuskie myśliwce Mirage 2000-5 czy Rafale-C, śmigłowce AH-64 Apache, CH-47 Chinook czy wreszcie amerykański ciężki myśliwiec F-15 Eagle w skali 1:48 to tylko niektóre elementy tej niesamowitej serii.

COBI TOP GUN Maverick™

Kolekcja samolotów myśliwskich F/A-18E Super Hornet i P-51D Mustang występujących w kinowym megahicie Top Gun Maverick™. Licencja Boeing Company i Paramount Pictures.

 

MISJA COBI

Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości zestawów klocków konstrukcyjnych, które pobudzą pasję budowania, odkrywania i kolekcjonowania zarówno u najmłodszych jak i tych całkiem dorosłych pasjonatów historii, techniki, motoryzacji i militariów.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i do współpracy. Oferujemy profesjonalną obsługę opartą na najwyższych standardach etyki biznesowej.