Czy klocki COBI można łączyć z innymi klockami znanych marek? Czy są w pełni kompatybilne?
Do największych zalet klocków konstrukcyjnych zaliczyć należy przede wszystkim możliwość tworzenia najróżniejszych klockowych budowli. Nie tylko tych wynikających z koncepcji fabrycznej. Różne zestawy klockowe z powodzeniem można bowiem łączyć i tworzyć własne, niepowtarzalne dzieła. Często pojawia się jednak pytanie, czy klocki COBI pasują do klocków innych popularnych marek? Już na nie odpowiadamy!
Klocki COBI a klocki konstrukcyjne innych producentów
Klocki konstrukcyjne to zabawki, które istnieją już od kilkudziesięciu lat, pozwalając kolejnym pokoleniom tworzyć wspaniałe budowle klockowe. Przy czym ich popularność wcale się nie zmniejsza. Wręcz przeciwnie, grono pasjonatów klockowych stale się powiększa i to nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych. Nie bez znaczenia jest z pewnością fakt, że współczesne klocki umożliwiają budowę coraz bardziej zaawansowanych konstrukcji. Co jednak z tą kompatybilnością? Czy klocki COBI można łączyć z klockami innych marek?
Zacznijmy od tego, że COBI produkcją klocków konstrukcyjnych zajmuje się od niemalże 30 lat. I oczywiście nie jesteśmy jedynym producentem klocków, bazujących na charakterystycznym systemie łączenia elementów na gniazda i wypusty. Na rynku dostępne są klocki konstrukcyjne także innych marek – w tym te oferowane przez znanego duńskiego producenta.
Nie dziwi zatem pytanie o to, czy klocki COBI są kompatybilne z innymi klockami konstrukcyjnymi. Takie dopasowanie to przecież prawdziwa gratka dla fanów budowli klockowych. I z pewnością wszyscy, którzy nie byli pewni odpowiedzi, na pewno się ucieszą, bo klocki COBI są w pełni kompatybilne z klockami konstrukcyjnymi innych znanych marek!
Łączenie zestawów klockowych od różnych marek
Nie jest tajemnicą, że pasjonaci klocków lubią kupować różne zestawy, aby później móc je łączyć, lub wykorzystywać poszczególne elementy do tworzenia własnych konstrukcji, a nawet całych ekspozycji klockowych czy dioram. Im większą liczbą zestawów klockowych dysponują, tym większe mają możliwości kreacji. A naprawdę, z klocków konstrukcyjnych można zrobić niemalże wszystko, czego dowodem są wspaniałe budowle naszych wiernych fanów.
Wiele ciekawych projektów autorskich można zobaczyć na facebookowej grupie fanów COBI, którzy budują swoje własne futurystyczne pojazdy bojowe, wprowadzają modyfikacje do istniejących konstrukcji i tworzą wiele innych ciekawych budowli. Udowadniając tym samym, że jedynym ograniczeniem dla pasjonatów klocków jest tak naprawdę tylko wyobraźnia.
Produkcja klocków COBI
Klocki COBI, podobnie jak klocki innych znanych marek, z którymi są kompatybilne, produkowane są ze specjalnych form. To właśnie one gwarantują pełne dopasowanie. Przy czym klocki dzieli się na te klasyczne oraz te, które są charakterystyczne dla danego modelu.
Warto tutaj zaznaczyć, że COBI znane jest przede wszystkim ze swoich kolekcji historycznych i militarnych oraz licznych modeli klockowych, które idealnie odwzorowują istniejące w rzeczywistości pojazdy, łodzie czy samoloty. Doskonałym tego przykładem są takie zestawy jak:
- Średnie działo samobieżne SI-100 (655 elementów, skala 1:28)
- Panzer IV (559 elementów, skala 1:29)
- F-16 Fighting Falcon POLAND (415 elementów, skala 1:48)
- Messerschmitt Me 262 (390 elementów, skala 1:32)
- USS TANG SS-306 (777 elementów, skala 1:144)
Tak dobre odwzorowanie detali to przede wszystkim efekt pracy działu projektowego, który przy tworzeniu każdego nowego modelu musi opracować jego koncepcję przy uwzględnieniu zarówno klasycznych, jak i nowych elementów, które będą w pełni kompatybilne z klockami COBI oraz pozostałymi popularnymi klockami konstrukcyjnymi.
W ten sposób z jednej strony powstają elementy charakterystyczne dla danych modeli czy konstrukcji, a z drugiej tworzone zostają nowe, które z powodzeniem można wykorzystać do zbudowania czegoś zupełnie nowego i niepowtarzalnego. Przy czym nie tylko same klocki COBI są kompatybilne z innymi klockami, również figurki i pozostałe akcesoria klockowe z powodzeniem mogą być łączone z zestawami od innych producentów.
-
Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.5 minut czytaniaWięcej
-
Kalendarz premier na listopad '24
15 minut czytaniaWięcej
-
Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej
Rakiety M142 Himars, czyli High Mobility Artillery Rocket System, stały się symbolem nowoczesnej artylerii rakietowej, zyskując uznanie na polach bitew na całym świecie. Od konfliktów na Bliskim Wschodzie po toczącą się obecnie wojnę w Ukrainie, rakiety Himars udowadniają swoją niezawodność i precyzję. W artykule przedstawimy historię tego systemu, jego zastosowanie w różnych konfliktach oraz wpływ na modernizację polskiej armii.4 minuty czytaniaWięcej