Czym zająć dziecko w samochodzie?

23.07.2017
3 minuty czytania
Czym zająć dziecko w samochodzie?

Podróż z dzieckiem to duże wyzwanie. Większość maluchów źle znosi dłuższą jazdę samochodem. Dziecko unieruchomione w siodełku samochodowym przez wiele godzin jest znudzone i marudne. Żeby uniknąć płaczów i nie musieć co chwilę fundować sobie postojów w celu uspokojenia pociechy, lepiej zawczasu pomyśleć o zapewnieniu jej rozrywek podczas podróży. Jak zająć dziecko w trakcie jazdy?

Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

Planując wyjazd z pociechą, należy pomyśleć nie tylko o spakowaniu ubranek czy akcesoriów do pielęgnacji, ale także o zabawkach, którymi dziecko będzie mogło zająć się podczas jazdy. Lepiej unikać zabawek składających się z małych elementów, ponieważ te mogą z łatwością zgubić się w samochodzie, a maluch i tak nie będzie miał z nich pożytku. Dużo lepszą opcją są większe akcesoria umożliwiające pociesze kreatywną zabawę podczas jazdy samochodem.

Samochody dla chłopców – gwarancja spokojnej podróży

Dobrym pomysłem są samochody dla chłopców – synek będzie mógł jeździć ulubionym pojazdem po framudze samochodowego okna czy oparciach fotelika. Bawiąc się samochodzikami, będzie miał także możliwość naśladowania kierowców obserwowanych z samochodu. Ta zabawa z pewnością zajmie go na dłuższy czas i umili mu podróż.

Czym zająć dziecko w samochodzie? - zdjęcie w treści artykułu

Ferrari Samochód "Światło i Dźwięk", 12m+

Lalki dla dziewczynek, czyli jak zająć dziecko w samochodzie

Inny sprawdzony sposób na uspokojenie dziecka podczas jazdy to lalki dla dziewczynek. Towarzyszka podróży, taka jak lalka-bobas czy maskotka, da dziewczynce poczucie bezpieczeństwa i zapewni jej zajęcie w czasie podróży. Dziecko będzie mogło przebierać lalkę, karmić ją, opowiadać jej o tym, co widzi za oknem. Bawiąc się, lepiej zniesie podróż i będzie spokojniejsze.

Ulubiona maskotka – lepiej się bez niej nie ruszać

Obowiązkowo należy pamiętać też o spakowaniu ulubionej maskotki dziecka. Maluch jest zwykle bardzo do niej przywiązany i będzie marudny oraz niespokojny, podróżując bez ukochanego misia. Maskotka zapewni mu poczucie bezpieczeństwa i ułatwi nie tylko zniesienie trudów podróży, ale także zaśnięcie – i w samochodzie, i na miejscu, np. w hotelu.

Maskotka 14,5 cm - Psi Patrol

Maskotka 14,5 cm - Psi Patrol, 3+

Gry i zabawy, czyli co oprócz zabawek warto uwzględnić

Oprócz zabawek warto zawczasu pomyśleć także o zabawach, które możemy zaproponować dziecku podczas jazdy. Liczenie samochodów czy drzew mijanych po drodze, śpiewanie piosenek, uczenie się słówek po angielsku, naśladowanie zwierzątek – to tylko kilka rozrywek, które idealnie nadają się na wielogodzinną podróż samochodem.

Najnowsze
  • Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
    Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.
    5 minut czytania
    Więcej
  • Kalendarz premier na listopad '24 Kalendarz premier na listopad '24
    15 minut czytania
    Więcej
  • Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej
    Rakiety M142 Himars, czyli High Mobility Artillery Rocket System, stały się symbolem nowoczesnej artylerii rakietowej, zyskując uznanie na polach bitew na całym świecie. Od konfliktów na Bliskim Wschodzie po toczącą się obecnie wojnę w Ukrainie, rakiety Himars udowadniają swoją niezawodność i precyzję. W artykule przedstawimy historię tego systemu, jego zastosowanie w różnych konfliktach oraz wpływ na modernizację polskiej armii.
    4 minuty czytania
    Więcej