Czym zająć malucha?

27.12.2017
4 minuty czytania
Czym zająć malucha?

Twój maluch jest znudzony zwykłymi zabawkami i snuje się smutny po domu, a Ty nie wiesz jak zająć mu czas? Nie martw się! Zaraz poznasz kilka ciekawych pomysłów, na urozmaicenie czasu swojemu dziecku.

Kto, jak kto, ale to właśnie dzieci najbardziej lubią nowe bodźce, dlatego czasami zwykła zabawa im nie wystarcza. A jeśli dodatkowo aura na dworze jest niezbyt sprzyjająca, to nasz maluch, podobnie jak i my sami, także to odczuje. Wtedy musimy wkroczyć do akcji i rozruszać naszą pociechę, a sobie przy okazji sprawić prezent w postaci wspólnie spędzonych chwil.

Coś innego niż zwykle

Szukając rozrywki dla naszego dziecka, warto wykazać się fantazją i wymyślić coś, czego jeszcze nigdy z dzieckiem nie robiliśmy. Oczywiście w przypadku każdego dziecka będzie to coś innego. Może to być wspólne pieczenie ciastek czy robienie pizzy albo zabawa w podchody. Ważne jest, aby było to coś interesującego i równocześnie nieznanego dla malucha. To gwarantuje jego zaangażowanie.

Jeśli jednak wspólne gotowanie czy przygotowywanie bardziej skomplikowanych zabaw przerasta nasze możliwości, to pomocne w organizowaniu interesującego zajęcia mogą być zabawki kreatywne, takie jak ciastolina czy mokry piasek oraz inne zabawy plastyczne, polegające na malowaniu, rysowaniu, kolorowaniu czy wyklejaniu.

Czym zająć malucha? - zdjęcie w treści artykułu

STnux, Torebka Metaliczna kopertówka + 6 markerów, 3+

Świetnym sposobem jest również zainscenizowanie razem z maluszkiem teatrzyku, w którym oboje będziecie grać określone role za pomocą pluszaków albo wcześniej wyciętych z tektury i pomalowanych przez malucha postaci. Taka zabawa jest dobra, także pod względem terapeutycznym. Dziecko wcielając się w powierzoną mu rolę, o wiele chętniej odpowie na zadawane mu pytania.

Interesujące gry rodzinne

Inną formą atrakcyjnej rozrywki dla malucha będą na pewno interesujące gry rodzinne. Dzisiaj istnieje bogata oferta, która obejmuje niezwykle ciekawe i wciągające gry planszowe czy gry zręcznościowe, a także różnego rodzaju quizy. Dzięki nim w prosty sposób możemy dostarczyć nie tylko maluchowi, ale również innym członkom rodziny, sporej porcji wyśmienitej zabawy, radości i śmiechu. Do jednych z najciekawszych gier rodzinnych, w których mogą wziąć udział nawet małe dzieci, należą np. Pająk Gubinoga, Świńskie ryjki, Nie bądź osiołkiem, Głodny Krokodyl czy nieśmiertelne i zawsze pełne śmiechu – Kalambury.

Czym zająć malucha? - zdjęcie w treści artykułu nr 1

TOMY UK, Głodny Krokodyl Gra Tomy, 5+

Rodzice i opiekunowie dzieci muszą pamiętać o tym, że same zabawki, niezależnie od tego, jakie by nie były fajne, nie wystarczą, by nasz maluch był w pełni szczęśliwy i usatysfakcjonowany. Nic nie zastąpi uwagi poświęconej naszym pociechom oraz wspólnych zabaw. Dlatego zawsze starajmy się znaleźć choć trochę czasu na rodzinną rozrywkę.

Najnowsze
  • Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
    Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.
    5 minut czytania
    Więcej
  • Kalendarz premier na listopad '24 Kalendarz premier na listopad '24
    15 minut czytania
    Więcej
  • Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej
    Rakiety M142 Himars, czyli High Mobility Artillery Rocket System, stały się symbolem nowoczesnej artylerii rakietowej, zyskując uznanie na polach bitew na całym świecie. Od konfliktów na Bliskim Wschodzie po toczącą się obecnie wojnę w Ukrainie, rakiety Himars udowadniają swoją niezawodność i precyzję. W artykule przedstawimy historię tego systemu, jego zastosowanie w różnych konfliktach oraz wpływ na modernizację polskiej armii.
    4 minuty czytania
    Więcej