Dlaczego dzieci mówią, że im się nudzi?
Mamo nudzi mi się, tato chodź, pobaw się ze mną, bo nie mam co robić – który rodzic nie słyszy takiego zwrotu od swojej pociechy przynajmniej kilka razy w tygodniu? Można by się zastanawiać, jak dzieciom może się nudzić w pokoju pełnym zabawek, ale jak widać, niestety może. Dlaczego tak się dzieje i jak temu przeciwdziałać?
Okazuje się, że nawet jeśli nasze dziecko posiada dziesiątki zabawek, to i tak może narzekać na nudę. Powodem tego jest fakt, że zabawki, które posiada, nie są dla niego interesujące. Co zrobić w takiej sytuacji?
Przede wszystkim trzeba pozbyć się tych zabawek, które tylko niepotrzebnie zajmują miejsce, a następnie zaopatrzyć dziecko w takie, które mają szansę na dłużej przykuć jego uwagę i zainteresowanie. Co wybrać z dostępnych na rynku propozycji?
Gry rodzinne – razem weselej!
Nowoczesne gry rodzinne są znakomitą propozycją, łączą bowiem zabawę z nauką, a do tego zacieśniają więzi rodzinne. Wspólne spędzanie czasu w taki sposób jest bezcenne i pozostanie w pamięci dziecka na wiele lat, budując w nim wysokie poczucie wartości, wynikające z okazywanego przez bliskich zainteresowania.
Czego uczą tego rodzaju gry? Przede wszystkim zdrowej rywalizacji, umiejętności współpracy z innymi oraz logicznego myślenia. Ponadto pokazują dziecku, że w grze, tak jak w życiu, nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Warto zaopatrzyć się w różne gry rodzinne i zapoczątkować w domu tradycję wspólnego grania. Radość malucha, a przy tym jego rozwój i integracja rodziny są gwarantowane!
Trefl, Memos Cars 2 Gra Trefl, 5+
Gry planszowe – nieoceniona klasyka
Klasyczne, znane wielu pokoleniom gry planszowe takie jak Chińczyk czy Grzybobranie są kolejnym świetnym sposobem, by rozprawić się z nudą nękającą dziecko, a jednocześnie spędzić z nim trochę czasu. Co ważne, będzie to nie tylko czas spędzony razem, co jest oczywiście bardzo cenne, ale również jest to doskonała możliwość, by dziecko nabrało nowych umiejętności i dzięki temu szybciej się rozwijało.
Czego uczą tradycyjne gry planszowe? Rozwijają umiejętność liczenia, czytania i logicznego myślenia, a dodatkowo uczą bycia zwycięzcą, ale również godnego znoszenia porażki. Przy tym są świetną rozrywką dla dziecka, jego rodzeństwa oraz rodziców.
Trefl, 200 Gier Złota Edycja, 5+
Zabawki kreatywne – samodzielna zabawa
Nie zawsze dysponujemy taką ilością wolnego czasu, by oddać się beztroskiej grze w gry rodzinne czy popularne planszówki, co w takiej sytuacji zaproponować dziecku, by przestało kręcić się po domu i narzekać na nudę? Idealnym rozwiązaniem są zabawki kreatywne!
Wystarczy zaopatrzyć dziecko w odpowiedni dla jego wieku i zainteresowań egzemplarz. I pewne jest, że zajmie się ono zabawką, zapomni o nudzie, a dodatkowo czas spędzony na zabawie nie pozostanie obojętny dla jego rozwoju.
Zabawki kreatywne rewelacyjnie rozwijają szereg potrzebnych umiejętności takich jak skupianie uwagi, sprawność manualną, zdolność kojarzenia i logicznego myślenia. Warto poczynić inwestycję w tego rodzaju zabawki, bo korzyści dla rozwoju dziecka, jakie niesie za sobą ich używanie, są wprost nieocenione.
Moose, Kreator Qixels
-
Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.5 minut czytaniaWięcej
-
Kalendarz premier na listopad '24
15 minut czytaniaWięcej
-
Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej
Rakiety M142 Himars, czyli High Mobility Artillery Rocket System, stały się symbolem nowoczesnej artylerii rakietowej, zyskując uznanie na polach bitew na całym świecie. Od konfliktów na Bliskim Wschodzie po toczącą się obecnie wojnę w Ukrainie, rakiety Himars udowadniają swoją niezawodność i precyzję. W artykule przedstawimy historię tego systemu, jego zastosowanie w różnych konfliktach oraz wpływ na modernizację polskiej armii.4 minuty czytaniaWięcej