Domowy plac zabaw

30.05.2017
3 minuty czytania
Domowy plac zabaw

Dzieci uwielbiają wycieczki na plac zabaw. Mogą tam poszaleć, spotkać inne dzieci i trochę rozładować drzemiącą w nich energię. Nie zawsze jednak można wybrać się na plac przed domem. Czasem pogoda nie dopisuje, a czasem jest już po prostu zbyt ciemno, aby szaleć na podwórku. Co wtedy? Wtedy można zorganizować plac zabaw we własnym domu. To szybkie, proste i przynoszące wiele satysfakcji zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Rozwijające zabawki dla najmłodszych

Domowy plac zabaw warto zaopatrzyć szczególnie w rozwijające zabawki dla najmłodszych. Mogą to być przeróżne interaktywne maty, które nauczą maluchy rozpoznawać kształty, kolory, a nawet niektóre dźwięki. Należy pamiętać, aby zabawki dla najmłodszych faktycznie były przeznaczone dla dzieci o określonym wieku. Nie powinny one zawierać małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć oraz muszą być wykonane z bezpiecznych dla malucha materiałów.

Klocki to podstawa każdego domowego placu zabaw

Prawdziwy domowy plac zabaw nie może chyba obejść się bez porządnego zestawu klocków. Klocki to zabawka, którą kochają wszystkie dzieci, zarówno chłopcy jak i dziewczynki i to bez względu na wiek. Dla młodszych dzieci powinniśmy wybrać większe klocki, szczególnie te zrobione z drewna oraz miękkich materiałów, które nie uszkodzą skóry dziecka podczas przypadkowego uderzenia. Starszym dzieciom warto zaproponować zabawę mniejszymi, bardziej skomplikowanymi klockami, z których składać można niesamowite, fantazyjne pojazdy oraz budowle.

Domowy plac zabaw - zdjęcie w treści artykułu

Cobi Factory SA, Śmieciarka - Trash Pack, 5+

Smartfony dla dzieci w kąciku naukowym

Wielu rodziców jest przeciwnych kupowaniu najmłodszym tabletów czy elektroniki. Jednak takie urządzenia jak smartfony dla dzieci mogą idealnie sprawdzić się w kąciku naukowym, ponieważ posiadają one wiele cennych aplikacji, dzięki którym dziecko może bardzo wiele się nauczyć. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, by dziecko nie spędzało przy elektronice całego dnia. Taki naukowy kącik na domowym placu zabaw powinien być również wyposażony w oryginalne i ciekawe pozycje książkowe.

Kącik kreatywny z kredkami i farbami

Nie można także zapominać o rozwijaniu u dzieci kreatywności. Warto stworzyć maluchom takie miejsce, w którym swobodnie będą mogły rozwinąć skrzydła fantazji i stworzyć coś unikatowego. Taki kącik warto wyposażyć nie tylko w kredki oraz farby, ale również w nożyczki, kleje, kolorowe papiery oraz wszystko, co może przydać się do majsterkowania i tworzenia.

Domowy plac zabaw wcale nie musi być gorszy niż ten na podwórku. Odpowiednio zaplanowany będzie cieszył maluchy równie mocno, a jego olbrzymią zaletą jest fakt, że nawet nie trzeba wychodzić z domu, by nadzwyczajnie się bawić.

Najnowsze
  • Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
    Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.
    5 minut czytania
    Więcej
  • Kalendarz premier na listopad '24 Kalendarz premier na listopad '24
    15 minut czytania
    Więcej
  • Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej
    Rakiety M142 Himars, czyli High Mobility Artillery Rocket System, stały się symbolem nowoczesnej artylerii rakietowej, zyskując uznanie na polach bitew na całym świecie. Od konfliktów na Bliskim Wschodzie po toczącą się obecnie wojnę w Ukrainie, rakiety Himars udowadniają swoją niezawodność i precyzję. W artykule przedstawimy historię tego systemu, jego zastosowanie w różnych konfliktach oraz wpływ na modernizację polskiej armii.
    4 minuty czytania
    Więcej