Dwóch chłopców w jednym pokoju. Czy to dobry pomysł?

04.09.2017
4 minuty czytania
Dwóch chłopców w jednym pokoju. Czy to dobry pomysł?

Wielu rodziców większej ilości dzieci zastanawia się nad tym, czy dobrym pomysłem jest wspólny pokój. O ile w przypadku dziewczynek nie wydaje się to sprawą aż tak problematyczną, o tyle w przypadku chłopców jest nieco inaczej i często dorośli obawiają się, że dwaj chłopcy mogą nie zgodzić się, mieszkając w jednym pokoju. Jak jest naprawdę? Czy wspólny pokój dla chłopców to dobry pomysł? Na co zwrócić uwagę, jeśli zdecydujemy się na taką opcję?

Jeden pokój to wspólne gry i zabawy

Największą zaletą jednego pokoju dla dwójki chłopców jest to, że odbywają się tam wspólne gry i zabawy. W dzisiejszych czasach, przesyconych elektroniką i komputerami wspólne zabawy dzieci powoli stają się rzadkością. Chłopcy, którzy wychowują się w jednym pokoju mogą bawić się wspólnie zamiast siedzieć zamknięci we własnym pokoju, przed własnym komputerem. Wspólne zabawy to dobry start zarówno do przedszkolnego, jak i szkolnego życia.

Samochody dla chłopców to świętość

Samochody dla chłopców są tym, czym lalki dla dziewczynek. Dlatego właśnie umieszczając chłopców w jednym pokoju warto zadbać o to, by oprócz rzeczy wspólnych, posiadali oni także coś swojego. Oczywiście zawsze warto podkreślać jak ważne jest dzielenie się zabawkami, jednak jeśli każdy chłopiec będzie posiadał swój własny samochód czy inną zabawkę, pomoże to uniknąć wielu niepotrzebnych konfliktów.

Dwóch chłopców w jednym pokoju. Czy to dobry pomysł? - zdjęcie w treści artykułu

Spin Master, Odwrócona Pętla Nano Speed, 6+

Figurki do zabawy można zbierać wspólnie

Prócz kilku rzeczy, które przypisane są do konkretnego chłopca, warto także, by dzieci miały rzeczy wspólne. W ten sposób nie tylko nauczą się dzielić, ale także wspólnie dbać o rzeczy. Chłopcy mogą mieć wspólne figurki do zabawy, gry w które grają razem, a także inne zabawki, którymi się dzielą.

Spider Man Tytan Figurka 30 cm

Hasbro, Spider Man Tytan Figurka 30 cm, 6+

Sprzątanie - we dwójkę raźniej

Wielką zaletą dwóch chłopców w jednym pokoju jest to, że sprawy sprzątania tego pokoju rozkładają się na więcej rąk. Rodzice chłopców wiedzą, jak ciężko jest czasem namówić dzieci do sprzątania. Jeśli w pokoju mieszka dwóch chłopców, to są oni w równym stopniu odpowiedzialni za porządek. Mogą robić go wspólnie lub dzielić się pewnymi obowiązkami. To również dla dzieci bardzo pouczające.

Nie warto więc bać się umieszczenia dwóch chłopców w jednym pokoju. Jeśli tylko zachowa się przy tym zdrowy rozsądek i zrozumie mechanizmy wspólnego mieszkania dwóch chłopców, będzie to bardzo korzystny zabieg, który w dalszej perspektywie z pewnością przyniesie o wiele więcej plusów, zarówno samym chłopakom, jak i całej rodzinie. Poza tym dzieciństwo spędzone z bratem to o wiele bardziej barwne wspomnienia

Najnowsze
  • Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
    Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.
    5 minut czytania
    Więcej
  • Kalendarz premier na listopad '24 Kalendarz premier na listopad '24
    15 minut czytania
    Więcej
  • Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej
    Rakiety M142 Himars, czyli High Mobility Artillery Rocket System, stały się symbolem nowoczesnej artylerii rakietowej, zyskując uznanie na polach bitew na całym świecie. Od konfliktów na Bliskim Wschodzie po toczącą się obecnie wojnę w Ukrainie, rakiety Himars udowadniają swoją niezawodność i precyzję. W artykule przedstawimy historię tego systemu, jego zastosowanie w różnych konfliktach oraz wpływ na modernizację polskiej armii.
    4 minuty czytania
    Więcej