Dziecko w samolocie - jak zorganizować podróż i co ze sobą zabrać?

09.05.2017
3 minuty czytania
Dziecko w samolocie - jak zorganizować podróż i co ze sobą zabrać?

Podróż samolotem razem z dzieckiem, szczególnie kiedy odbywa się to po raz pierwszy może być stresującym przeżyciem. I o dziwo jest ono zwykle bardziej stresujące dla rodziców niż dla samych maluchów. Lot samolotem wymaga odpowiedniego przygotowania, zarówno jeśli chodzi o dopełnienie pewnych formalności, jak i organizację czasu podczas podróży. Oto kilka krótkich porad na temat tego, jak przygotować się do podróży samolotem z dzieckiem i jakie rzeczy warto ze sobą zabrać.

Formalności przede wszystkim

Choć podróż bez ulubionej maskotki może nie być sytuacją idealną, bardziej można się bez niej obejść niż na przykład bez koniecznych do przelotu dokumentów. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy dopełnić wszelkich koniecznych formalności związanych z wylotem. Prócz ważnego biletu i dokonania odprawy, niezbędny będzie również dokument potwierdzający tożsamość dziecka, a w pewnych przypadkach, gdy nie jesteśmy prawnym opiekunem malucha, także zgoda rodziców na wyjazd dziecka zagranicę.

Ulubione lalki i maskotki - o tym trzeba pamiętać

Oczywiście nie mówimy tu o komplecie lalek i pięciu ukochanych miśkach, ale o tej jednej, ulubionej zabawce, którą dziecko po prostu zawsze musi mieć przy sobie. W przypadku dziewczynek często są to materiałowe czy plastikowe lalki, zaś jeśli mowa o młodszych dzieciach, zwykle mają one swoje ukochane maskotki, z którymi śpią, jedzą posiłek czy idą na spacer. Takiej ulubionej zabawki w żadnym wypadku nie powinno zabraknąć na pokładzie samolotu.

Maskotka ZigaMazoos Brązowy Piesek

Idea Tank LLC, Maskotka ZigaMazoo Brązowy Piesek, 0+

Dodatkowe gry i zabawy - idealne na dłuższą podróż

Szczególnie jeśli lot samolotem trwa dłużej, warto przygotować na podróż jakieś ciekawe gry i zabawki. Świetnie, jeśli będą to zabawki edukacyjne. W ten sposób sprytnie połączymy naukę z zabawą, a czas lotu minie niemalże niepostrzeżenie. Podczas przelotu samolotem nie odczuwamy przeszkadzających wstrząsów, dlatego na podróż wybrać możemy nawet zabawki które składają się z wielu elementów oraz takie, które wymagają układania. Dla młodszych dzieci doskonałe okażą się na przykład kolorowe klocki konstrukcyjne. Starsze dzieci na pewno chętnie zagłębią się w jakiś kreatywny zestaw, na przykład do tworzenia kolorowych mandali.

Przede wszystkim jednak warto pamiętać o tym, by do podróży podejść ze spokojem i z uśmiechem. W końcu dzieci bardzo wyraźnie odczuwają nasze emocje. Jeśli będziemy zestresowani podróżą samolotem, to ten stres odczują także nasze dzieci, niezależnie od tego jak dobrze przygotujemy się do lotu i ile fantastycznych zabawek ze sobą zabierzemy.

Dziecko w samolocie - jak zorganizować podróż i co ze sobą zabrać? - zdjęcie w treści artykułu

Mattel, Szczeniaczek Uczniaczek, 6M+

Najnowsze
  • Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
    Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.
    5 minut czytania
    Więcej
  • Kalendarz premier na listopad '24 Kalendarz premier na listopad '24
    15 minut czytania
    Więcej
  • Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej
    Rakiety M142 Himars, czyli High Mobility Artillery Rocket System, stały się symbolem nowoczesnej artylerii rakietowej, zyskując uznanie na polach bitew na całym świecie. Od konfliktów na Bliskim Wschodzie po toczącą się obecnie wojnę w Ukrainie, rakiety Himars udowadniają swoją niezawodność i precyzję. W artykule przedstawimy historię tego systemu, jego zastosowanie w różnych konfliktach oraz wpływ na modernizację polskiej armii.
    4 minuty czytania
    Więcej