Hobby dla dziecka w wieku szkolnym
O tym ile zalet ma hobby wiedzą wszyscy pasjonaci, którzy mają swojego tzw. konika. Takie zamiłowanie do czegoś pozwala na długoterminową realizację zainteresowań i jeśli wciągniemy w ten świat nasze pociechy, wyświadczymy im olbrzymią przysługę. Jaką pasją warto zarażać dziecko w wieku szkolnym?
W tym okresie życia dzieci stają się już w pełni autonomicznymi jednostkami, które mają już sporo do powiedzenia i uważają się prawie że za dorosłych. Jest to również czas, gdy bardzo łatwo zaszczepić w nich pasję, która ma szansę pozostać z nimi na całe życie.
Oczywiście warto brać tutaj pod uwagę naturalne predyspozycje naszej pociechy, dzięki czemu hobby będzie współgrało z jego predyspozycjami i zainteresowaniami. Bo pasją może być zarówno tworzenie (malowanie, pisanie), jak i kolekcjonowanie czy wykonywanie określonych czynności, takich jak uprawianie sportów, taniec czy podróżowanie. Niektóre z nich są na szczęście uniwersalne i mogą sprawić satysfakcję praktycznie wszystkim dzieciom, a nie wymagają od nich jakichś indywidualnych umiejętności.
Modele budowane z klocków konstrukcyjnych
Ciekawą formą hobby jest budowanie różnego rodzaju modeli samochodów, statków, samolotów czy innych pojazdów. Materiały, z których są one tworzone, mogą być przeróżne, od tworzyw sztucznych, tekturowych, przez drewno po klocki konstrukcyjne. Te ostatnie to strzał w dziesiątkę! Większość dzieci uwielbia bawić się klockami, a możliwość połączenia zabawy nimi z tworzeniem interesujących modeli, które może zbierać, poszerzając tym samym swoją kolekcję, jest idealnym sposobem na rozpoczęcie przygody z prawdziwą pasją.
Sprawdzą się tutaj doskonale tematyczne zestawy klocków konstrukcyjnych Cobi. A znajdziemy w nich m. in. takie modele jak:
Cobi Factory SA, Pilgrim Ship Mayflower, 6+ Zobacz produkt
Pasja kolekcjonowania figurek
Kiedyś chłopcy kolekcjonowali figurki ołowianych żołnierzyków. Gdy udało się uzbierać całą armię, można było toczyć prawdziwe bitwy z kolegami. Dzisiaj istnieje wiele różnego rodzaju figurek akcji, w tym oczywiście czołowe miejsce zajmują figurki bohaterów filmowych, które cieszą się wśród dzieci szczególną popularnością. Warto wspierać zainteresowanie nimi, ponieważ takie zajęcie jest idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i poznanie smaku realizowania swoich pasji.
Takie hobby jest przy tym niezwykle uniwersalne, bo świetnie sprawdza się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek. Również pod względem wieku jest tutaj duże pole manewru, ponieważ na rynku zabawek dostępne są zarówno figurki dedykowane dla młodszych, jak i dla starszych dzieci.
Cztero, czy ośmiolatkowie mogą zbierać figurki przedstawiające bohaterów bajek, takich jak Świnka Peppa czy Psi Patrol. A większe dzieci mogą zbierać figurki swoich ulubionych postaci z filmów o Spider Manie, Power Rangers czy z Gwiezdnych Wojen. Co ciekawe wiele zestawów tematycznych umożliwia późniejszą zabawę figurkami, która jest zorganizowana w specjalne gry, zarówno zręcznościowe, jak i edukacyjne.
TM Toys, Świnka Peppa Auto Peppy + Figurka, 3+
Pierwsze hobby naszych pociech nie musi być wyjątkowo wybitne. Ważne, aby pozwalało na realizację zainteresowań dziecka i stanowiło fajną rozrywkę. A z czasem z pozoru prosta pasja, może zamienić się w naprawdę ciekawe i rozwijające zajęcie. Niech wszystko jednak przebiega swoim naturalnym torem i pamiętajmy – hobby ma być przede wszystkim przyjemne!
-
Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.5 minut czytaniaWięcej
-
Kalendarz premier na listopad '24
15 minut czytaniaWięcej
-
Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej
Rakiety M142 Himars, czyli High Mobility Artillery Rocket System, stały się symbolem nowoczesnej artylerii rakietowej, zyskując uznanie na polach bitew na całym świecie. Od konfliktów na Bliskim Wschodzie po toczącą się obecnie wojnę w Ukrainie, rakiety Himars udowadniają swoją niezawodność i precyzję. W artykule przedstawimy historię tego systemu, jego zastosowanie w różnych konfliktach oraz wpływ na modernizację polskiej armii.4 minuty czytaniaWięcej