Nowości w świecie zabawek
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dziecięcy świat wypełniały proste zabawki wykonane najczęściej z materiału, drewna czy plastiku. Dzisiaj wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, również przedmioty przeznaczone dla dziecięcej rozrywki zyskały zupełnie nowe oblicze.
Kiedyś lalki, były tylko lalkami, samochodziki samochodzikami, a maskotki maskotkami. Dzisiaj coraz częściej są to multifunkcyjne gadżety, które pomysłowością konstrukcji i sposobem działania zaskakują nie tylko dzieci, ale również rodziców.
Technologiczny zawrót głowy
Z pewnością do czołówki nowości w zabawkowym świecie należą zabawki interaktywne, czyli takie, które komunikują się z użytkownikiem w określony sposób (np. ruchowo lub dźwiękowo). Doskonałymi przykładami takich zabawek są np. New Born Teksta Skaczący Robopiesek, który reaguje na dotyk, rusza się, skacze, szczeka i prosi czy Kicia – mój wymarzony kotek – tulący się do dłoni, zamykający oczy i machający ogonkiem kotek. Takie zabawki stanowią świetne przygotowanie malucha do roli opiekuna prawdziwego zwierzaka.
Moose, Kicia - mój wymarzony kotek, 4+ Zobacz produkt
Pasjonaci dinozaurów mogą natomiast spędzać czas na zabawie niezwykle płynnie poruszającym się Zoomer Dino Indominus Rexem. A zwolennicy rajdowych wyścigów będą zachwyceni stymulatorem jazdy Racing VR Real Feel skonstruowanym w technologi 3d i wyposażonym w gogle na smartfona i wibrującą kierownicę.
Manley, Racing - kierownica i gogle VR Real Feel, 8+
Świat dziecięcej fantazji
Dzisiaj także zabawki kreatywne zyskały swoją zupełnie nową odsłonę. Tradycyjne wycinanki, kolorowanki czy plastelinę z powodzeniem zastępują kolorowe koraliki Beados, czy mokry piasek Aqua Sand. A to nie wszystko. Nasze dzieci mogą również tworzyć trójwymiarowe bryły za pomocą Ręcznej Drukarki 3d albo szyć przytulne kołderki Sew Cool. W ten sposób świat dziecięcej fantazji realizuje się za pomocą ciekawych zabawek i zestawów, które zapewniają dzieciom nie tylko niesamowitą frajdę, ale także kreatywny rozwój.
Klocki konstrukcyjne XXI wieku
Klocki konstrukcyjne mają już niespełna 70 lat i podobnie jak inne dziecięce zabawki i one znacznie przez ten czas ewoluowały. Sama technika łączenia klocków jest oczywiście taka jak zawsze. Tworzone jednak za ich pomocą konstrukcje, to już zupełnie inna sprawa. Współczesne klocki nie tylko pozwalają konstruować najbardziej fantazyjne budowle czy pojazdy, ale także umożliwiają zabawę w sposób zdalny, łącząc tym samym tradycję z nowoczesnością.
Doskonałym tego przykładem jest seria Cobi Electronic, gdzie dostępne są modele wyposażonych w bluetooth zdalnie sterowanych czołgów przeznaczonych do samodzielnej budowy (np. Czołg Elektroniczny PT-76 czy Challenger I), Samobieżne wyrzutnie rakiet M-270 albo klockowo-elektroniczne samochody sterowane na pilota – Jeep Wrangler Elektronic.
Cobi Factory SA, Jeep Wrangler Elektronic, 8+ Zobacz produkt
Współczesne zabawki, jak widać, to zupełnie nowy świat, gdzie nowoczesne technologie łączą się z tradycyjnymi rozwiązaniami. A ich rozwój tak naprawdę dopiero się zaczyna. Pozostaje tylko pytanie, jakimi zabawkami będą bawić się nasze wnuki...
-
Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.5 minut czytaniaWięcej
-
Kalendarz premier na listopad '24
15 minut czytaniaWięcej
-
Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej
Rakiety M142 Himars, czyli High Mobility Artillery Rocket System, stały się symbolem nowoczesnej artylerii rakietowej, zyskując uznanie na polach bitew na całym świecie. Od konfliktów na Bliskim Wschodzie po toczącą się obecnie wojnę w Ukrainie, rakiety Himars udowadniają swoją niezawodność i precyzję. W artykule przedstawimy historię tego systemu, jego zastosowanie w różnych konfliktach oraz wpływ na modernizację polskiej armii.4 minuty czytaniaWięcej