Pokój małego chłopca
Pokój dziecięcy powinien być przede wszystkim bezpiecznym azylem dla naszej pociechy oraz miejscem do zabawy i nauki. To właśnie w nim odpoczywają, przechowują swoje pamiątki i znajdują prywatność. Podczas urządzania pokoju dla małego chłopca warto wybrać motyw przewodni. Klocki w zasięgu wzroku, samochody dla dzieci poustawiane na półce czy też puzzle dla najmłodszych starannie ułożone na stoliczku. Wszystko powinno mieć swoje miejsce, aby dziecko mogło czuć się jak najbardziej komfortowo w swoim pokoju, a rodzice nie musieli narzekać na wieczny nieporządek. Jak zatem urządzić pokój małego chłopca?
Kolory i meble do pokoju dziecięcego
Podczas urządzania pokoju dziecięcego nie można pominąć indywidualnych preferencji swojej pociechy. Należy wziąć pod uwagę jej gusta i zainteresowania. Najlepiej jest stawiać na uniwersalne rozwiązania, dzięki czemu nie będzie większego problemu z modyfikacją aranżacji wraz z dorastaniem dziecka.
Jako, że chłopcy nie gustują w pastelowych kolorach, znacznie lepiej jest postawić na zielony czy niebieski. Najmłodsi kochają dekoracje i barwne ściany. Jako, że nadmiar kolorów nie jest wskazany, to można śmiało pomalować na wybrany kolor tylko jedną ścianę. Sprawdzi się też grafika na ścianie. W sklepach nie brakuje tapet ze zwierzętami, postaciami z bajek czy różnorodnymi wzorami. Dzięki temu łatwo i szybko można odmienić wygląd wnętrza.
Jeśli zaś chodzi o meble, to powinny być one przede wszystkim dostosowane do wzrostu dziecka i najlepiej, aby możliwe było regulowanie wysokości. Dla najmłodszych polecane są łóżka z funkcją kanapy i dmuchane fotele. Ciekawą opcją są także lampki mające kilka trybów świecenia i projektory dla dzieci.
Kącik zabaw, czyli miejsce na klocki, kolorowanki i przybory plastyczne, samochody dla dzieci czy puzzle dla najmłodszych
W pokoju małego odkrywcy nie może zabraknąć najróżniejszych schowków na zabawki, miejsca do zabawy i nauki. Powinien być on przestronny i kolorowy. W przypadku najmłodszych największą uwagę należy zwrócić na system przechowywania zabawek. Przydadzą się najróżniejsze kosze i pojemniki, wieszaki, półki oraz meble z wieloma szafkami i szufladami. Dzięki sprytnym schowkom nauczymy dziecko, że należy zabawki odkładać na miejsce, a nie rozrzucać po pokoju. Jeśli metraż pomieszczenia pozwoli, to warto pomyśleć nad zakupem piętrowego łóżka ze zjeżdżalnią czy też huśtawki zawieszanej pod sufitem.
Oprócz strefy wypoczynku, należy zadbać także o kącik zabaw. Wskazanym elementem wyposażenia jest duży kufer, gdzie maluch pomieści wszystkie swoje zabawki i klocki konstrukcyjne, gry planszowe, puzzle dla najmłodszych itd. Praktyczną opcją są także plastikowe pudełka, dzięki czemu łatwo będzie dziecku zlokalizować daną zabawkę.
-
Kalendarz premier na wrzesień '24
10 minut czytaniaWięcej
-
Historia z COBI: Czołg Cromwell Mk. IV – mobilność i siła ognia
Cromwell Mk. IV, znany także jako Cruiser Tank Mk VIII, był jednym z najważniejszych brytyjskich czołgów średnich, używanych podczas II wojny światowej. Wprowadzony do służby w 1943 roku, szybko stał się kluczowym elementem brytyjskich i sojuszniczych sił zbrojnych na różnych frontach, a zwłaszcza w Europie.5 minut czytaniaWięcej
-
Kalendarz premier na sierpień '24
13 minut czytaniaWięcej