Pokój małego chłopca
Pokój dziecięcy powinien być przede wszystkim bezpiecznym azylem dla naszej pociechy oraz miejscem do zabawy i nauki. To właśnie w nim odpoczywają, przechowują swoje pamiątki i znajdują prywatność. Podczas urządzania pokoju dla małego chłopca warto wybrać motyw przewodni. Klocki w zasięgu wzroku, samochody dla dzieci poustawiane na półce czy też puzzle dla najmłodszych starannie ułożone na stoliczku. Wszystko powinno mieć swoje miejsce, aby dziecko mogło czuć się jak najbardziej komfortowo w swoim pokoju, a rodzice nie musieli narzekać na wieczny nieporządek. Jak zatem urządzić pokój małego chłopca?
Kolory i meble do pokoju dziecięcego
Podczas urządzania pokoju dziecięcego nie można pominąć indywidualnych preferencji swojej pociechy. Należy wziąć pod uwagę jej gusta i zainteresowania. Najlepiej jest stawiać na uniwersalne rozwiązania, dzięki czemu nie będzie większego problemu z modyfikacją aranżacji wraz z dorastaniem dziecka.
Jako, że chłopcy nie gustują w pastelowych kolorach, znacznie lepiej jest postawić na zielony czy niebieski. Najmłodsi kochają dekoracje i barwne ściany. Jako, że nadmiar kolorów nie jest wskazany, to można śmiało pomalować na wybrany kolor tylko jedną ścianę. Sprawdzi się też grafika na ścianie. W sklepach nie brakuje tapet ze zwierzętami, postaciami z bajek czy różnorodnymi wzorami. Dzięki temu łatwo i szybko można odmienić wygląd wnętrza.
Jeśli zaś chodzi o meble, to powinny być one przede wszystkim dostosowane do wzrostu dziecka i najlepiej, aby możliwe było regulowanie wysokości. Dla najmłodszych polecane są łóżka z funkcją kanapy i dmuchane fotele. Ciekawą opcją są także lampki mające kilka trybów świecenia i projektory dla dzieci.
Kącik zabaw, czyli miejsce na klocki, kolorowanki i przybory plastyczne, samochody dla dzieci czy puzzle dla najmłodszych
W pokoju małego odkrywcy nie może zabraknąć najróżniejszych schowków na zabawki, miejsca do zabawy i nauki. Powinien być on przestronny i kolorowy. W przypadku najmłodszych największą uwagę należy zwrócić na system przechowywania zabawek. Przydadzą się najróżniejsze kosze i pojemniki, wieszaki, półki oraz meble z wieloma szafkami i szufladami. Dzięki sprytnym schowkom nauczymy dziecko, że należy zabawki odkładać na miejsce, a nie rozrzucać po pokoju. Jeśli metraż pomieszczenia pozwoli, to warto pomyśleć nad zakupem piętrowego łóżka ze zjeżdżalnią czy też huśtawki zawieszanej pod sufitem.
Oprócz strefy wypoczynku, należy zadbać także o kącik zabaw. Wskazanym elementem wyposażenia jest duży kufer, gdzie maluch pomieści wszystkie swoje zabawki i klocki konstrukcyjne, gry planszowe, puzzle dla najmłodszych itd. Praktyczną opcją są także plastikowe pudełka, dzięki czemu łatwo będzie dziecku zlokalizować daną zabawkę.
-
Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.5 minut czytaniaWięcej
-
Kalendarz premier na listopad '24
15 minut czytaniaWięcej
-
Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej
Rakiety M142 Himars, czyli High Mobility Artillery Rocket System, stały się symbolem nowoczesnej artylerii rakietowej, zyskując uznanie na polach bitew na całym świecie. Od konfliktów na Bliskim Wschodzie po toczącą się obecnie wojnę w Ukrainie, rakiety Himars udowadniają swoją niezawodność i precyzję. W artykule przedstawimy historię tego systemu, jego zastosowanie w różnych konfliktach oraz wpływ na modernizację polskiej armii.4 minuty czytaniaWięcej