Super pomysły na niematerialne prezenty dla dzieci
Współczesny świat maluchów zdominowany jest przez różnego rodzaju zabawki dla dzieci. Oczywiście odgrywają one istotną rolę nie tylko jako forma rozrywki, są bowiem również doskonałymi narzędziami edukacyjnymi. Jednak czasami warto zafundować dziecku coś innego niż kolejną lalkę czy samochodzik.
Prezenty niematerialne mogą być dla dziecka równie atrakcyjne, jak tradycyjne zabawki, dlatego nie można o nich zapominać. Wiadomo, że taki podarunek zazwyczaj wiąże się z koniecznością poświęcenia nieco większej ilości czasu.
Bywa też, że generuje on nieco większe koszty niż te kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych wydanych na nowe klocki, puzzle czy figurki bohaterów. Jednak nie robi się tego typu niespodzianek codziennie, a radość dziecka z takiego prezentu jest bezcenna! Przedstawiamy zatem kilka super pomysłów na niematerialne prezenty dla dzieci.
Niezapomniane wycieczki i wyjazdy
Dzieci z reguły uwielbiają różnego rodzaju wycieczki. Dlatego w czasie dzieciństwa w żadnym wypadku nie powinno ich zabraknąć. Wymarzony wyjazd do Wesołego Miasteczka czy do Zoo albo Dinoparku lub Oceanarium to wspaniały prezent dla każdego malucha. Równie interesujący, a nieco tańszy, może być wypad do Aquaparku, czy do kina, kiedy grają ciekawą bajkę dla dzieci.
Vivid Imaginations, Ultimate Gorgon 40 cm, 4+ Zobacz produkt
Przygoda i pasja
Niezwykle atrakcyjnym niematerialnym prezentem dla dziecka może być szansa przeżycia nowej przygody. Lekcja jazdy konnej, wyprawa do dziecięcego parku linowego czy zapisanie na jakiś ciekawy kurs np. aikido albo nauki gry na perkusji, to prezent, który może zapoczątkować narodziny prawdziwej pasji. Musimy jednak pamiętać, by dostosować go zarówno do wieku malucha, jak i jego predyspozycji oraz zainteresowań.
Coś, co zrobimy wspólnie
Są i takie prezenty niematerialne, które nie wiążą się praktycznie z żadnymi kosztami. W tym przypadku liczy się przede wszystkim to, że robimy coś wspólnie, a także atrakcyjność samej czynności. Co zatem możemy jeszcze podarować naszemu szkrabowi?
Wspólny spacer nocą lub późnym wieczorem to nie lada atrakcja dla dziecka. Taka wyprawa z latarkami, a może nawet w stroju super bohatera uzbrojonego w świetlny miecz Ezry będzie dla dziecka wspaniałą przygodą, którą zapamięta na długo. Podobną frajdę może sprawić maluchowi niedaleka podróż pociągiem, co szczególnie spodoba się miłośnikom kolejek.
Just Play, Maska Bohatera - Pidżamersi, 3+ Zobacz produkt
Ciekawym prezentem jest również wspólne zrobienie kapsuły czasu, która zostanie zakopana w ziemi na ustalony wraz z maluszkiem okres. Dodać możemy do tego wspólne gotowanie, organizację pikniku czy wyprawę w poszukiwaniu ukrytych skarbów.
Pomysłów, które mogą stać się niezwykle atrakcyjnymi niematerialnymi podarunkami, jest naprawdę wiele, dzięki czemu bez problemu możemy raz na jakiś czas zastąpić zabawki dla dzieci czymś zupełnie wyjątkowym. Przy wyborze atrakcji warto zdać się na swoją kreatywność oraz intuicję, która podpowie nam, co może sprawić największą radość naszym dzieciom.
-
Kalendarz premier na grudzień '24
15 minut czytaniaWięcej
-
Historia z COBI: Bitwa pod Hannut – wielkie starcie pancerne sił niemieckich i alianckich
Bitwa pod Hannut to starcie pancerne, którego przebieg jest szczególnie fascynujący dla wszystkich osób zainteresowanych specyfikacją czołgów i innego sprzętu wykorzystywanego w czasie II wojny światowej. To w jej trakcie potężne francuskie S-35 stawiały bowiem opór niemieckim maszynom Panzer I i Panzer II, a nawet Panzer III i Panzer IV. Jak przebiegało jednak to starcie? Tego dowiesz się z poniższego artykułu stanowiącego część cyklu „Historia z COBI”.6 minut czytaniaWięcej
-
Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.5 minut czytaniaWięcej