Jak zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu?

07.06.2017
3 minuty czytania
Jak zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu?

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów mających na celu zachęcenie dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu jest zaproponowanie im wspólnych rozrywek, zaczynając od gier zręcznościowych, a kończąc na wznoszeniu fantastycznych budowli z piasku. Niezależnie od tego, czy będzie to przydomowy ogródek, działka lub plaża - perspektywa zespołowych rozgrywek jest w stanie wywabić z domu każde dziecko. Korzyści z tego płynące są nie do przecenienia. Nic tak nie buduje i nie sprzyja zacieśnianiu więzi jak wspólne zabawy na świeżym powietrzu z rodzeństwem i rodzicami. Tutaj dopiero (pod czujnym okiem rodziców) można się wyhasać.

Gry zręcznościowe – nie ma czasu na znudzenie

Dzieci pozostawione same sobie bardzo szybko się nudzą i dlatego gry zręcznościowe są doskonałym sposobem na zorganizowanie im czynnego wypoczynku. Gry zręcznościowe, takie jak kangurek, slalom, żółwiki, żabki, piłka do dołka, tradycyjny berek wraz z jego unowocześnionymi wersjami typu ranny, przyjaciel, żuraw, wąż to tylko niektóre propozycje zabaw na świeżym powietrzu.

Zabawki budowlane a ich rodzaje

Zabawki budowlane to pole do działania nie tylko kreatywności dzieci i dorosłych, ale także jedna z najlepszych metod rozwijania osobowości i zainteresowań pociech. Zabawki budowlane typu wywrotka, ciężarówka do przewozu materiałów budowlanych, ciężarówka z kontenerem, koparka krocząca, ciągnik z chwytakiem bel kwadratowych i przyczepą, samochód załadunkowy z pompką sprawdzą się w każdym miejscu. Zabawki budowlane funkcjonujące jako plac budowy zostały nawet wyposażone w piasek kinetyczny.

Jak zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu? - zdjęcie w treści artykułu

STJY Toys, Odśnieżarko - piaskarka 37 cm, 3+

Duże klocki – wyobraźnia w roli głównej

Duże klocki są niezwykle różnorodne i zapewniają dzieciom wszechstronny rozwój. Mogą być piankowe, magnetyczne, konstrukcyjne, drewniane, a ich bogate wzornictwo i kolorystyka sprawiają, że powstają z nich rewelacyjne obiekty, w zależności od rodzaju klocków. Edukacyjny charakter dużych klocków jest nie do przecenienia, ponieważ rozwijają sprawność manualną pociech i wywierają korzystny wpływ na kształtowanie wyobraźni przestrzennej.

Jak zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu? - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Smily Play, Pierwsza Pomoc 100 el. Smily play, 18M+

Nie ulega wątpliwości, że pomysłowość w zorganizowaniu zabaw na świeżym powietrzu to najlepsza metoda na zachęcenie dzieci do opuszczenia domowych pieleszy, a co więcej, jest to frajda zarówno dla pociech, jak i dla rodziców. „W zdrowym ciele – zdrowy duch” – szczera prawda. Odłożenie komórek, smartfonów, tabletów z pewnością pozytywnie wpłynie nie tylko na rozwój intelektualny dzieci, ale także na ich sprawność fizyczną i manualną.

Najnowsze