Oświadczenie w sprawie Bindeez

08.11.2007
4 minuty czytania
PROCEDURA ZWROTU BINDEEZ
 
 
 
 
COBI S.A. jest dystrybutorem koralików Bindeez tylko na rynek polski i wszelkie zgłoszenia dotyczące koralików Bindeez zakupionych poza terytorium Polski powinny być regulowane na terytorium nabycia produktu.
 
 

COBI Spółka Akcyjna
04-858 Warszawa, ul. Patriotów 193/195,
tel. 022 615-33-08/09
NIP:952-17-83-570; Regon: 013276278; KRS: 0000025310

 


Warszawa, 2007.11.08 godz. 18:00

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BINDEEZ

Szanowni Państwo,

W uzupełnieniu oświadczenia z godzin porannych informujemy:

W związku z niepokojącymi informacjami w sprawie producenta koralików BINDEEZ, australijskiej firmy MOOS ENTERPRISE firma COBI S.A., zgodnie z obowiązującymi w takich sytuacjach procedurami, niezwłocznie, z samego rana poinformowała o zaistniałej sytuacji Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz swoich partnerów handlowych.

Ponieważ bezpieczeństwo dzieci jest sprawą priorytetową, podjęliśmy decyzja o wstrzymaniu sprzedaży zabawek Bindeez na rynku polskim. Po aktualizacji informacji z Australii i innych rynków Europy i Ameryki Północnej, w trosce o bezpieczeństwo dzieci zdecydowaliśmy o dobrowolnym wycofaniu całego asortymentu Bindeez z rynku nie czekając na wyniki dodatkowych badań.

W dniu dzisiejszym, COBI S.A. starała się zlecić przeprowadzenie dodatkowych niezależnych badań i testów koralików Bindeez z partii towarów oferowanych na rynku polskim. Niestety wyjątkowa złożoność badań uniemożliwia wykonanie ich w Polsce. W związku z tym pobrane z różnych partii towaru próbki zostaną jutro rano wysłane do– TŰV Rheinland Group, w Niemczech, która jest w czołówce firm z branży certyfikacyjnej na rynku światowym.

Wycofywanie zabawek asortymentu Bindeez z rynku detalicznego i hurtowego już się rozpoczęło.

Jednocześnie chcielibyśmy z całą mocą podkreślić, że wszystkie podejmowane przez nas dotychczas działania mają charakter czysto prewencyjny i wynikają jedynie z troski o naszych najważniejszych klientów – dzieci. Nie stwierdzono bowiem obecności szkodliwych substancji w produktach oferowanych na polskim rynku.

Zapewniamy naszych Klientów, że zwroty wcześniej zakupionych produktów będą akceptowane. O procedurach związanych z dalszymi działaniami poinformujemy w ciągu najbliższych 24 godzin na stronach www.cobi.pl oraz www.bindeez.pl. Do tego czasu apelujemy by zakupione wcześniej zabawki z linii asortymentowej Bindeez były przechowywane z dala od dzieci.

Dodatkowo w przyszłym tygodniu zostaną zamieszczone w prasie codziennej ogłoszenia informujące klientów o procedurach wycofania potencjalnie wadliwych produktów z rynku.

W przypadku wątpliwości i pytań jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu 022 6157064 wew. 101.

Z poważaniem,

Urszula Siedlecka           Robert Podleś
Wiceprezes Zarządu       Prezes Zarządu

Najnowsze