Samoloty z klocków Cobi. Kultowe modele - wojskowe i cywilne!

08.07.2022
5 minut czytania
Samoloty z klocków Cobi. Kultowe modele - wojskowe i cywilne!

Niezaprzeczalnie do grona najpopularniejszych modeli klockowych zaliczyć można samoloty, które dostępne są w niezwykle dokładnej skali odwzorowania. Wśród modeli klockowych COBI znaleźć można prawdziwe perełki, począwszy od legendarnych samolotów wojskowych, poprzez nowoczesne samoloty pasażerskie, skończywszy na maszynach, które swoją popularność zawdzięczają hitom kinowym! Jakie klockowe modele samolotów polecamy?

Wszystkie samoloty klockowe COBI to dopracowane modele, które dają równie dużo przyjemności w czasie ich składania, jak i później – niezależnie od tego, czy przypadnie im rola ekspozycji, czy zabawki. Przy czym są to naprawdę kultowe maszyny, które nie tylko pięknie się prezentują, ale niosą ze sobą również kawał historii!

Samoloty wojskowe z kolekcji militarnych COBI

Kolekcje militarne COBI to niezwykle rozbudowany segment, w którym znaleźć można wiele ciekawych modeli samolotów militarnych – i to z różnych epok, począwszy od I wojny światowej, poprzez drugą oraz wojnę w Wietnamie czy Korei, na samolotach produkowanych w okresie zimnej wojny skończywszy! Fani awiacji będą z pewnością usatysfakcjonowani. Wśród dostępnych zestawów nich na szczególną uwagę zasługują:

Oczywiście w kolekcjach militarnych COBI znaleźć można również inne samoloty, zarówno modele historyczne, jak i maszyny, które są nadal w użytku sił zbrojnych – seria Armed Forces! Są tam dostępne między innymi modele Mirage 200-5 czy F-16 Fighting Falcon Poland i wiele innych!

Top Gun Maverick, poczuj się jak Tom Cruise!

Zapewne jeszcze nie wszyscy ochłonęli po najnowszym przeboju kinowym, którym okazał się Top Gun - Maverick, stanowiącym kontynuację kultowego już filmu Top Gun z lat 80-tych z Tomem Cruisem w roli głównej. Kto nie widział, to zachęcamy to obejrzenia, jeśli nie z sentymentu, to dla efektów, jakie zastosowano w produkcji. Pozwalają one bowiem poczuć się jak w kabinie prawdziwego myśliwca.

Miłośnicy Top Gun, myśliwców i brawurowego lotnictwa w wykonaniu najlepszych pilotów na świecie będą również zachwyceni klockowymi modelami samolotów, tych samych, które zobaczyć można na wielkim ekranie. W kolekcji Top Gun Maverick znajdują się:

  • F/A-18 Super Hornet
  • P-51D Mustang
  • F-14A Tomcat

Są to modele dostępne w skali 1:48 lub 1:35 o dopracowanych detalach, wyposażone w podstawkę i tabliczkę ekspozycyjną. Są one wyprodukowane na oryginalnej licencji TOP GUN: Maverick.

Legendarny Concorde G-BBDG

Samolot, który był jedyny w swoim rodzaju i do dziś stanowi ikonę lotnictwa. Jedyna maszyna, która oferowała ponaddźwiękowy pasażerski transport powietrzny, realizowany nieprzerwanie przez 27 lat. I pomimo tego, że w 2023 roku minie już 20 lat od jego ostatniego lotu, który miał miejsce 26 listopada w 2003 roku, to Concorde nadal jest technologiczną perełką, której nie udało się w lotnictwie zastąpić.

Oczywiście zarzucało się Concordowi drogie koszty eksploatacyjne i w efekcie coraz mniejszą opłacalność, jednak samolot ten pozwalał pokonać trasę z Europy do USA w zaledwie 3,5 godziny. Dzisiaj lot transatlantycki trwa zazwyczaj około 10 godzin. Różnica jest zatem olbrzymia! Nie mogło zatem zabraknąć klockowego modelu Concorde wśród kolekcji COBI.

Klockowy model Concorde G-BBDG to maszyna testowana w British Airways, która obecnie jest eksponatem muzealnym w Brooklands Museum. Składa się on z 455 elementów i jest odwzorowany w skali 1:95.

Samoloty dla najmłodszych – Super Wings

Obok modeli samolotów odwzorowujących istniejące maszyny, wśród kolekcji COBI nie zabrakło samolotów dla najmłodszych, inspirowanych popularnymi bajkami. Na szczególną uwagę zasługują zabawki z serii Super Wings. Są to zarówno figurki transformujące, jak i pojazdy Super Wings.

Najnowsze