Zabawki dla 2-latki - co kupić w prezencie małej dziewczynce?

20.02.2021
5 minut czytania
Zabawki dla 2-latki - co kupić w prezencie małej dziewczynce?

Kto z nas obserwował dwuletnie dziewczynki, wie, że najczęściej są wulkanami energii – wszędzie ich pełno, lubią być w centrum uwagi, wygłupiać się. Są coraz bardziej samodzielne, pod względem ruchowym wiele już potrafią. Zaczynają również coraz więcej mówić i rozumieć. Zabawki dla 2-latki są naturalnym wsparciem w zdobywaniu nowych umiejętności, odkrywaniu siebie i świata. Które z nich najbardziej ucieszą małą dziewczynkę?

Lalki dla 2-letniej dziewczynki

Niektórym lalka może wydawać się dość banalnym pomysłem prezentowym. Ale małe dziewczynki po prostu lalki uwielbiają i nie ma się co spierać w tym temacie. Jest to związane z naturalną potrzebą uczenia się. Dwuletnie dziewczynki, i ogólnie dwuletnie dzieci, z pasją obserwują dorosłych, a później, z nie mniejszą przyjemnością, ich naśladują. Przejawia się to również w chęci uczestniczenia w czynnościach, które akurat wykonują rodzice lub starsze rodzeństwo.

Lalki to ulubione towarzyszki zabaw, podczas których dziewczynki odgrywają społeczne role. Uczą się troskliwości, odpowiedzialności, rozpoznawania i nazywania emocji, co na tym etapie rozwoju dziecka jest bardzo ważne. Spośród wielu lalek, które można podarować 2-letniej dziewczynce warto zwrócić uwagę na laleczkę Evi Klinika zwierząt lub Evi wróżkę z jednorożcem.

Przytulanki, maskotki i pluszaki, które 2-latka pokocha

Poza lalkami, podobną kategorię zabawek stanowią maskotki. Poza tym, że zawsze można się do nich przytulić, to z ich udziałem małe dziewczynki będą odgrywać ważne dla nich scenki. Dobrym pomysłem jest podarowanie pluszowych zwierząt, dzięki którym podczas zabawy można uczyć się odpowiedzialności za zwierzęta, szacunku i miłości do nich. W tej roli świetnie sprawdzą się chociażby mopsy Bingo i Rolly.

Doskonałym pomysłem będą również bohaterzy popularnych bajek i kreskówek pod postacią pluszaków – na przykład pluszowe postacie z bajki Vampirina lub maskotki mini Psi Patrol. Zabawa z przyjaciółmi z ekranu jest bardzo angażująca, pobudza i rozwija dziecięcą wyobraźnię. Sprawia, że dzieci jeszcze chętniej mówią, budują pierwsze zdania i historie.

Pierwsze zabawki interaktywne dla dwulatki

Dwulatki, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy są niezwykle ciekawe otaczającego ich świata. Bardzo chętnie doświadczają nowych przedmiotów, uczą się nowych rzeczy. Można powiedzieć, że to prawdziwi mali odkrywcy. Dlatego warto już w tym wieku wprowadzać pierwsze zabawki interaktywne. Oczywiście nie mogą być one zbyt skomplikowane – najistotniejsze w tym przypadku, to dostosować zabawkę do faktycznych umiejętności dziecka. Zabawka interaktywna, która ma za wiele funkcji, a jej obsługa jest za trudna dla dwulatki, nie będzie trafionym prezentem.

Zatem, które z zabawek interaktywnych będą odpowiednie dla dwuletniej dziewczynki? Doskonale sprawdzą się tu zabawki z serii Ocean Hugz – piękne morskie pluszaki: foczka, krabik, wielorybek, ośmiorniczka w zestawie z latarnią morską, która zaczyna świecić i wygrywać kołysanki, kiedy przytulamy pluszaka. Inną, podobną zabawką jest Luminki latarenka ze zwierzakiem. Latarenka świeci delikatnym światłem, wyświetla rozgwieżdżone niebo i wydaje przyjemne dźwięki. Mieszka w niej Luminek – kiedy się go pocałuje, jego główka zaczyna świecić; reaguje również na sam odgłos cmoknięcia. Te zabawki można wykorzystać do ułatwienia dziecku zasypiania.

Zabawki dla 2-latki – ruchowe i edukacyjne

Dziewczynki w wieku dwóch lat bardzo dużo się ruszą, co szczególnie dobrze będzie widać, jeśli porównamy je do młodszych koleżanek. I są to ruchy coraz bardziej pewne. Dlatego dobrym wyborem prezentowym będą wszelkiego rodzaju chodziki i jeździki, które wspierają swobodne poruszanie się. Warto też wiedzieć, że dużym odkryciem dla dwulatków jest tak prosta zabawka jak piłka – łapanie, rzucanie, bieganie za nią sprawia dzieciom mnóstwo przyjemności i fantastyczne rozwija ich koordynację ruchową.

Na tym etapie rozwoju dwulatki mogą także sięgać po pierwsze zabawki edukacyjne, dzięki którym uczą się rozpoznawać kształty, kolory, przedmioty, a nawet pierwsze litery i cyfry. Pośród tego typu zabawek polecić można chociażby sympatycznego literkowego pieska, który pomaga w opanowaniu pierwszych polskich wyrazów, a w miarę rozwoju dziecka i jego umiejętności może być również wykorzystany do nauki języków obcych.

Najnowsze