Zabawki do piasku – zobacz propozycje kreatywnych scenariuszy zabaw z ich użyciem

10.06.2021
5 minut czytania
Zabawki do piasku – zobacz propozycje kreatywnych scenariuszy zabaw z ich użyciem

Nadchodzi sezon na zabawki do piasku. Niezależnie od tego, czy dzieci bawić się będą w pobliskiej piaskownicy czy w tej większej, nadmorskiej, będą potrzebować czegoś, co uatrakcyjni taką zabawę. Niezastąpione w każdym przypadku są te klasyczne zabawki do piasku – wiaderka, łopatki, foremki. Ale możemy również sięgnąć po nieco inne zabawki i kreatywnie podejść do tematu. Przygotowaliśmy kilka propozycji takich zabawek, a przede wszystkim kilka pomysłów na ciekawe i rozwijające zabawy w piasku. Mamy nadzieję, że urozmaicą Wam piękny, letni czas.

Zabawki do piasku, które zrobią z niego plac budowy

Piaskownica może stać się wielkim placem budowy. Wbrew pozorom nie jest to tylko zabawa dla chłopców – dziewczynki również dobrze odnajdują się w tego typu zajęciach. Może być to doskonała okazja do zorganizowania zabawy grupowej, która opiera się na współpracy i podziale obowiązków. Jedne osoby mogą pracować nad powstającą budowlą, inne mogą dostarczać niezbędnych materiałów. Dzieci w naturalny sposób będą przyjmować role osób kierujących budową, pomocników, kierowców sprzętu budowlanego. Taka zabawa będzie mieć bez wątpienia mnóstwo walorów edukacyjnych, wspierających rozwój kompetencji społecznych.

Do takich zabaw wybrać można chociażby wywrotkę budowlaną lub wywrotkę Dickie Happy Scania z naszej oferty zabawek.

Zabawki do piasku – zobacz propozycje kreatywnych scenariuszy zabaw z ich użyciem - zdjęcie w treści artykułu

Zabawa w piaskownicy w odkrywców

Innym ciekawym scenariuszem, który na pewno podbije serca dzieci, jest zabawa w odkrywców. Dzieci, szczególnie nieco starsze, wprost uwielbiają zabawy oparte na takim pomyśle. Zabawy w odkrywców, czy nawet archeologów bardzo mocno pobudzają wyobraźnię, kreatywność, rozwijają ciekawość świata. W piasku, w określonych miejscach, ukryć można najróżniejsze przedmioty – ich wybór zależy od koncepcji przewodniej zabawy. Jeśli mamy nieco więcej czasu, możemy sporządzić mapę skarbów, na podstawie której mali odkrywcy będą znajdować kolejne skarby. Wśród akcesoriów, które warto mieć, powinny znaleźć się przede wszystkim łopatki do piasku. Przydatne mogą okazać się także pędzelki do oczyszczania przedmiotów, jeśli dzieci wcielą się w rolę archeologów.

Ulubieni bohaterzy w piaskownicy

Figurki bohaterów filmowych zawsze zachęcają dzieci do interakcji. Mogą świetnie sprawdzić się także jako zabawki do piaskownicy. Dzieci na pewno chętnie zbudują takie miejsce, gdzie bohaterzy będą przeżywać fantastyczne przygody.

Co polecamy w tej kategorii zabawek z naszej oferty? Dobrym wyborem będą klocki Super Wings. Wykorzystać je można na wiele sposobów. Zachęcamy, by wspólnie z dzieckiem podjąć próbę zbudowania z piasku bazy dla ulubionych bohaterów-samolotów. Takie miejsce na pewno w naturalny sposób wyzwoli dziecięcą kreatywność i stanie się doskonałą okazją do wymyślania nowych przygód, nowych zabaw, a nawet nowych funkcji dla znanych przedmiotów. W serii klocków Super Wings warto zwrócić uwagę na pojazdy na kołach, które będę poruszać się po piasku. Dobra propozycja to Remi – czyli wywrotka świetnie nadająca się do przewożenia materiałów.

Inną, równie dobrą propozycją są figurki bohaterów Psi Patrol, a szczególnie pojazdy akcji z figurkami. Dla starszych dzieci warto wybrać na przykład figurki Power Rangers, figurki Pidżamersów, zabawki z serii Miraculous lub Vampirina. Najlepiej sprawdzą się oczywiście te figurki akcji, które wykonane są z twardych tworzyw nadających się do zabawy w piasku.

Zabawki do piasku – zobacz propozycje kreatywnych scenariuszy zabaw z ich użyciem - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Czy klocki sprawdzą się jako zabawki do piasku?

W przypadku zabawek, które składa się z klocków, może pojawić się wątpliwość, czy są to zabawkami nadające się do piasku? Owszem, ale muszą spełnić kilka wymagań. Po pierwsze, nie mogą być to klocki składające się z małych elementów. Takie oczywiście łatwo jest zgubić w ferworze zabawy na zewnątrz. Po drugie, muszą być wykonane z materiałów wytrzymałych – podczas zabawy w piasku na pewno będą mocniej eksploatowane. Po trzecie, zabawki, które złożymy z klocków, powinny korespondować z tym, jak dzieci bawią się w piasku i do czego taką zabawkę mogą wykorzystać.

Najnowsze