Filtry i kategorie
Sortuj:
COBI-1917
179.99 zł

Klocki Concorde – złóż swój własny model kultowego samolotu

Jeśli jesteś pasjonatem awiacji, w Twojej kolekcji modelarskiej nie może zabraknąć samolotu pasażerskiego Concorde! To ikoniczny projekt, będący efektem francusko-brytyjskiej kooperacji, który po raz pierwszy wzbił się w przestworza w 1969 r. Samolot Concorde ostatni swój lot odbył w 2003 r., ale do dziś jest uważany za jeden z najważniejszych symboli w historii lotnictwa. Obecnie stanowi element ekspozycji w Muzeum Brooklands w Wielkiej Brytanii, a dzięki klockom konstrukcyjnym, miniaturowy model Concorde może zasilić również Twoją kolekcję.

Concorde z klocków – gratka dla miłośników lotnictwa

Seria klocków Concorde to wyjątkowa kolekcja, która przypadnie do gustu miłośnikom historycznego lotnictwa i awiacji. Obejmuje modele do złożenia, przedstawiające kultowe samoloty naddźwiękowe o napędzie turboodrzutowym. Samoloty Concorde osiągały zawrotne prędkości aż 2270 km/h i były wykorzystywane do transportu pasażerskiego na trasach transatlantyckich. Nasze klocki Concorde wiernie odwzorowują konstrukcję maszyny, a po złożeniu stanowią jej miniaturową kopię. Realizmu dodają ruchome elementy, takie jak ster, chowane podwozie czy obracane koła.

Model Concorde może być wykorzystany nie tylko jako eksponat w kolekcji, ale i służyć do zabawy. Nie musisz się przy tym obwiać, że ulegną uszkodzeniu, gdyż wszystkie elementy zostały wykonane z wysokogatunkowych tworzyw, spełniających restrykcyjne normy jakości. Concorde z klocków charakteryzuje się więc trwałością i odpornością na uszkodzenia, nawet podczas wielogodzinnych zabaw.

Concorde do złożenia – kreatywne klocki do zabawy i nauki

Klocki Concorde to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego z całą rodziną. Spełnią oczekiwania zarówno dzieci, jak i starszych pasjonatów modelarstwa. Klocki konstrukcyjne oprócz tego, że dostarczają ciekawej rozrywki, to niosą za sobą także wartość edukacyjną. Modele do złożenia:

  • rozwijają zdolności manualne,
  • kształtują wyobraźnię przestrzenną;
  • uczą skupienia i opanowania;
  • pobudzają kreatywność;
  • pozwalają się wyciszyć i zapanować nad stresem.

Concorde do złożenia może być też wstępem do rozwijania nowej pasji. Mobilizuje bowiem do poznania historii samolotu, co toruje drogę do otworzenia się na nową wiedzę i poszerzania horyzontów. W zestawie z samolotem Concorde otrzymasz czytelną instrukcję, dlatego ze złożeniem konstrukcji poradzą sobie nawet początkujący hobbyści modelarstwa.

Zapraszamy do zapoznania z całą kolekcją klocków Concorde, w której znajdziesz propozycje dostosowane do różnych grup wiekowych.