Zabawki interaktywne

Filtry i kategorie
Sortuj:
LLP Ćwierkająco mówiący ptaszek ze świecącymi skrzydełkami
-8%
MO-26401
64.50 zł
59.34 zł
LLP Ćwierkająco mówiący ptaszek ze świecącymi skrzydełkami
26401-rozowy.jpg
Różowy
MO26401A
59.34 zł
26401-niebieski.jpg
Niebieski
MO26401B
59.34 zł
LLP Piesek z domkiem
-8%
MO-26477
369.99 zł
340.39 zł
LLP Piesek z domkiem Dalmatyńczyk
-8%
MO-26483
369.99 zł
340.39 zł
LLP Moja śnieżna owieczka!
-8%
MO-26476
149.99 zł
137.99 zł
LLP Scruff a Luvs Zwierzaczki słodziaczki
-8%
MO-30177
69.98 zł
64.39 zł
LLP Scruff a Luvs Trolle Poppy i Viva
-8%
MO-30181
69.98 zł
64.39 zł
MO-12302
79.98 zł
Interaktywne zwierzątko Squeakee Minis
MO-12302.jpg
Piesek Heelie
MO-12302
79.98 zł
MO-12303.jpg
Małpka Billo
MO-12303
79.98 zł
MO-12304.jpg
Króliczek Poppy
MO-12304
79.98 zł
Cutie Cuts Piesek różowy
-8%
MO-30146
149.99 zł
137.99 zł
Cutie Cuts Piesek fioletowy
-8%
MO-30147
149.99 zł
137.99 zł
MAN-51809
99.99 zł
LLP Tuluś Mój wymarzony szczeniaczek
-8%
MO-26448
299.99 zł
275.99 zł
LLP Mama Surprise! Świnki morskie
-8%
MO-26410
369.99 zł
340.39 zł
LLP Mama Surprise! Mini myszki
-8%
MO26509A
99.99 zł
91.99 zł
LLP Moja świnka Baletnica
-8%
MO-26384
149.99 zł
137.99 zł
Fingerlings Interaktywny jednorożec Lulu
-8%
WOW-3112
99.99 zł
91.99 zł
Fingerlings Interaktywna małpka Leo
-8%
WOW-3115
99.99 zł
91.99 zł
Fingerlings Interaktywna małpka Ava
-8%
WOW-3116
99.99 zł
91.99 zł
Fingerlings Interaktywna małpka Harmony
-8%
WOW-3111
99.99 zł
91.99 zł
Fingerlings Interaktywna małpka Charlie
-8%
WOW-3117
99.99 zł
91.99 zł

Moc interakcji – nowoczesne zabawki dla dzieci

Zabawki interaktywne dla dzieci to gwarancja wielu godzin bardzo ciekawej i wciągającej zabawy. Zachęcają do działania, angażują wiele zmysłów jednocześnie, rozbudzają ciekawość. Dzieci w każdym wieku będą się nimi wspaniale bawić. Funkcje każdej z zabawek interaktywnych mogą być bardziej lub mniej rozbudowane. Powinniśmy je dostosować do zdolności manualnych i percepcyjnych dziecka, a także do jego indywidualnych potrzeb. Dzięki temu, podczas zabawy, wszelkie interaktywne możliwości zabawki zostaną odkryte i wykorzystane.

Zabawki interaktywne dla dzieci 3-5 lat

Na dobry początek, dla najmłodszych dzieci, można wybrać figurkę kotka lub pieska z serii Teksta Micro Pets. To zwierzątka robociki reagujące na głos, dotyk, światło, dźwięki. Dzięki zastosowaniu wielu czujników, dokładnie wiedzą, że są głaskane, karmione, rozpoznają, kiedy ktoś się z nimi bawi. Oznajmiają swoje samopoczucie przez zmianę wyglądu oczu, wydają też sporo różnych dźwięków. Teksta Micro Pets występują również w zestawach z placami zabaw. A zupełnym hitem jest Teksta Robo Piesek Sterowany Głosem. Zabawka reaguje na komendy, a po ich wykonaniu na pewno będzie oczekiwać na nagrodę.

Świetnym pomysłem wśród nowoczesnych zabawek dla dzieci są również zabawki przytulanki. Pomsies to maskotki interaktywne – bardzo przyjemne w dotyku i atrakcyjne wizualnie. Swoje emocje wyrażają zmianą koloru oczu. Jeśli są bardzo zadowolone, oznajmią to śpiewając. Można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie. Pomsies mają długie ogonki, dzięki którym można je wygodnie opleść wokół ręki, paska czy plecaka.

Zabawki interaktywne dla dzieci 6-8 lat

Dla dzieci w tym wieku szczególnie można polecić serię zabawek Little Live Pets. Większość z nich można podarować już pięciolatkom. To nowoczesne zabawki, które w bardzo przyjemny sposób uczą dzieci odpowiedzialności. W kolekcji jest wiele wspaniałych zwierzaków – pieski, kotki, ptaszki, a nawet żółwie, smoki i jednorożce. Wszystkie, w zależności od modelu, mają rozbudowaną paletę reakcji na bardzo różne bodźce – głaskanie, karmienie, przytulanie. Są wśród nich duże maskotki i nieco mniejsze kolorowe figurki z akcesoriami. Zabawa z Little Live Pets daje dzieciom mnóstwo radości i może trwać całymi godzinami. 

Innymi bohaterami dziecięcych zabaw mogą być także bardzo zabawne i kolorowe stworki z kolekcjonerskiej serii Hatchimals. One także potrzebują uwagi i opieki, by z wykluć się ze swoich jajek. Stworki można zbierać do swojej kolekcji i wymieniać się tymi powtarzającymi z innymi dzieciakami. Za każdym razem, to, co wykluje się z jajka jest wielką niespodzianką.

Dzieci często marzą o poznawaniu i oswajaniu dzikich zwierząt. Ten świat jest dla nich fascynujący. Dzięki zabawkom od Cobi można próbować oswoić pająki, skorpiony, a nawet dinozaury. Tego zadania można podjąć się z serią Wild Pets. To zabawki, które poruszają się i reagują na dotyk. Mogą być doskonałą okazją do poznawania dzikiej przyrody. Na pewno będą inspiracją do wielu zabaw z rówieśnikami. Pająk, po wybraniu określonej opcji, może poruszać się, badać teren, a nawet przygotowywać do ataku! Skorpiony ruszają się niemal jak prawdziwe, a w ciemnościach zaczynają świecić.

Z kolei Zoomer Dino to naprawdę niesforny dinozaur. Oswojenie go nie jest prostą sztuką, bo czasem Dino groźnie kręci się, a nawet ryczy! I na pewno zdenerwuje się, kiedy zostanie pociągnięty za ogon. Ale nad dinozaurem można zapanować, wydając mu polecenia gestem dłoni lub za pomocą pilota. Sprawdźcie, jak na nie zareaguje i czy nauczy się nowych sztuczek. Zabawa z nim to niesamowita i bardzo wciągająca przygoda.

Zabawki interaktywne dla starszych dzieci

VR Real Feel to symulatory wirtualnej rzeczywistości 3D. Dzięki nim można przenieść się w zupełnie nowy ekscytujący świat wyścigów lub intergalaktycznych zmagań. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację, założyć google i chwycić za blaster lub kierownicę. Emocje można niemalże odczuć na własnej skórze – zderzenia, wstrząsy, wyboje, a nawet postrzał przez obcego. Wszystko to dzięki technologii Max Force Feedback, w którą wyposażona jest kierownica motocrossowa lub blaster do walki z kosmitami.

VR Real Feel to dwa zestawy do wyboru: Motocross lub Alien Blasters. Z tym pierwszym przenosimy się na wirtualny tor wyścigowy. Godziny fantastycznej i ekscytującej zabawy zapewniają 4 tory i 4 poziomy trudności. To aż 16 różnych wyścigów, w których można wziąć udział i zostać motocrossowym mistrzem. A Ci, którzy chcą stanąć do walki z obcymi i uratować galaktykę, powinni niezwłocznie chwycić za blaster. Wchodząc w wirtualną, kosmiczną przestrzeń można wybrać rodzaj misji i blastera.

Zabawka interaktywna na prezent

Kupując nowoczesną zabawkę interaktywną, możemy mieć pewność, że sprawi ona dużą przyjemność dziecku. I stanie się jego ulubioną na długi, długi czas. Oprócz zaproponowanych przez nas zabawek interaktywnych, w Cobi znajdzie się ich dużo więcej. Są tu zabawki i dla dziewczynek, i dla chłopców, i zupełnie uniwersalne. Można wybrać taką, która swoim charakterem lub tematem przewodnim najbardziej przypadnie dziecku do gustu.

 

Zabawki interaktywne FAQ

Zabawki interaktywne czy warto?

Jedną z podstawowych umiejętności, które będą towarzyszyć dzieciom w ich podróży przez życie, są kompetencje społeczne i umiejętność wchodzenia w interakcje z innymi ludźmi lub grupami. Bardzo pomocne są w tym zabawki interaktywne. Pobudzają one dziecko do myślenia, analizowania i kreatywności, zajmują je na dłuższy czas, a tym samym wspierają i ćwiczą koncentrację. Zabawki te pobudzają również wyobraźnię, dzięki czemu zabawa staje się jeszcze przyjemniejsza. Innym powodem, dla którego zabawki interaktywne są ważne w życiu dziecka, jest fakt, że zaspokajają one ważną potrzebę dzieci związaną z poczuciem własnej skuteczności. Na przykład dziecko naciska przycisk, a muzyka zaczyna grać. Dorosłym doświadczenie to może wydawać się banalne, ale jest bardzo ważne dla dziecka, aby zrozumiało, kiedy i w jaki sposób może ono kontrolować swoje najbliższe otoczenie lub kierować nim poprzez swoje zachowanie.

Czy zabawki interaktywne są odpowiednie dla małych dzieci?

Nigdy nie jest za wcześnie na pierwszą interaktywną zabawkę. Dlatego też istnieją zabawki odpowiednie dla przedszkolaków już od trzeciego roku życia. Podstawową zaletą interaktywnych zabawek edukacyjnych jest to, że wprowadzają dzieci w cyfrowy świat w młodym wieku i w ten sposób przygotowują je do życia w przyszłości. Co więcej, zabawki te mają wiele ciekawych funkcji, dzięki którym zabawki wspierają różne obszary rozwoju, od kreatywności po logikę i umiejętności motoryczne. Ponieważ zabawki te są zintegrowane z technologią, mogą wchodzić w interakcje z dzieckiem w czasie rzeczywistym i zachęcać je do wielu interakcji. W końcu komunikacja w dzisiejszym świecie nie polega tylko na nauce języka, ale także na skutecznym i zrozumiałym przekazywaniu informacji. Dlatego im wcześniej wprowadzisz te zabawki, tym lepiej.

Czy zabawka interaktywna uzależnia?

Niektórzy rodzice uważają, że dzieci, które bawią się zabawką interaktywną, nie będą już chciały bawić się innymi, prostszymi zabawkami. Nie jest to prawdą, ponieważ jeśli zapewnisz dziecku dostęp do zabawek, zarówno prostych drewnianych, jak i tych na baterie, rozwinie ono różne umiejętności. Dobra zabawka to taka, której można używać do różnych zabaw, dzięki czemu każda z nich dla dziecka ma inną wielozmysłową atrakcyjność. W zabawce interaktywnej światła, dźwięki, kolory, faktury i ruch pozwalają rozwijać zmysły dziecka i stymulować jego wyobraźnię. Ponadto wszyscy producenci zabawek sprzedający swoje produkty na rynku europejskim są prawnie zobowiązani do oznaczania ich znakiem CE. Certyfikat ten uzyskuje się poprzez sprawdzenie bezpieczeństwa zabawki i nieszkodliwości chemicznej materiałów. Zabawka, która jest nieodpowiednia dla dziecka, z pewnością nie otrzymałaby takiego certyfikatu.

Czy można czyścić zabawkę interaktywną?

Kontakt z zarazkami i wirusami jest ważny dla dziecka i jego prawidłowego rozwoju. Jednakże wciąż słaby układ odpornościowy potrzebuje pewnego wsparcia ze strony podstawowej higieny. Z tego powodu zalecamy regularne czyszczenie zabawki, zwłaszcza jeśli jest używana przez kilkoro dzieci, została zanieczyszczona jedzeniem, a także po każdym przeziębieniu dziecka, aby pozbyć się wirusów. Zabawką szczególnie podatną na zakażenie wirusem jest również ta, która była używana podczas podróży lub na przyjęciu urodzinowym.

Oczywiście zabawki interaktywne mogą być czyszczone tylko w ograniczonym zakresie. W takim przypadku należy je starannie przetrzeć czystą ściereczką nasączoną ciepłą wodą z mydłem i dobrze wyciśniętą. Należy przy tym uważać, aby do elementów elektrycznych nie dostał się płyn. Powierzchnię zabawki można również zdezynfekować wilgotnymi chusteczkami dla dzieci lub ściereczką do czyszczenia okularów nasączoną alkoholem.

Czy dobre zabawki muszą być drogie?

Rynek zabawek jest wyjątkowy. Na ceny wpływają takie czynniki jak kreatywność, unikalność oraz połączenie ceny i projektu produktu. Wielu rodziców uważa, że najdroższe zabawki są najlepsze, ponieważ jakość użytych materiałów jest wyższa w przypadku drogich zabawek niż w przypadku zabawek tanich. Rynek ten charakteryzuje się jednak niespójnością między ogólną strategią marketingową a wartością produktu. Firma, która pozycjonuje się jako dostawca wysokiej jakości zabawek, a następnie drastycznie obniża ceny, osłabia swoją pozycję na rynku i wprowadza klientów w błąd.

My z własnego doświadczenia wiemy, że zabawki nie muszą być drogie, aby były wysokiej jakości. Dlatego też staramy się, aby nasze ceny zabawek były naprawdę rozsądne, a jednocześnie gwarantowały ich wysoką jakość. Nasze zabawki interaktywne różnią się ceną w zależności od wielkości, zastosowanej technologii i liczby elementów. Staramy się dostosować rozpiętość cenową do każdego budżetu, tak aby wszyscy rodzice mogli znaleźć coś odpowiedniego dla swojego dziecka. Przemyślane zabawki najbardziej pobudzają kreatywność i nie muszą być drogie!