Samochód pancerny "Kubuś"
Model samochodu pancernego „Kubusia” już teraz dostępny jest w naszym sklepie. Realny „Kubuś” budowany był na podwoziu Chevroleta 157 przez 13 dni w 1944 roku. Został użyty podczas dwóch ataków na Uniwersytet Warszawski razem z „Jasiem” przemianowanym później na „Szarego Wilka”. „Kubuś” po ostatnim nieudanym ataku miał zostać zniszczony, by nie wpadł w ręce Niemców, ale ostatecznie rozkaz nie został wykonany, co po zakończeniu wojny zaowocowało odnalezieniem go pod gruzami warsztatu i przeniesieniem do Muzeum Wojska Polskiego.
Teraz możesz zrekonstruować „Kubusia” z naszych klocków, a także odtworzyć przebieg ataku na Uniwersytet Warszawski z jego udziałem lub nawet zmienić jego historię – wszystko zależy od twojej wyobraźni.

Więcej o Kubusiu przeczytacie na naszym blogu. Zestaw klocków "Kubuś - samochód pancerny z Powstania Warszawskiego 1944" jest dostępny w naszym sklepie internetowym.
-
Kalendarz premier na grudzień '25
Przesyłamy zestawienie nadchodzących premier zestawów konstrukcyjnych COBI. Wśród nowości znajdują się zarówno kontynuacje popularnych serii, jak i zupełnie nowe modele, które trafią do sprzedaży w najbliższych tygodniach. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą i materiałami produktowymi.8 minut czytaniaWięcej -
Klocki COBI jako idealny prezent na Święta/pod Choinkę
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to idealny moment, aby pomyśleć o wyjątkowych prezentach dla bliskich. Klocki konstrukcyjne COBI to propozycja, która doskonale sprawdzi się pod choinką – niezależnie od tego, czy obdarowujemy dziecko, nastolatka czy dorosłego kolekcjonera. Polska marka z ponad 35-letnią tradycją oferuje szeroką gamę zestawów, które łączą wysoką jakość wykonania z wartością edukacyjną i rozrywkową.8 minut czytaniaWięcej -
TOP7, czyli najlepsze pomysły na prezent na Mikołajki dla dzieci od COBI
Wybieranie prezentu na Mikołajki to niemałe wyzwanie dla rodziców czy dziadków. Jednak uśmiechnięta twarz dziecka rozpakowującego upominek i prawdziwa radość płynąca z zabawy nim, wynagradza ten „trud”.7 minut czytaniaWięcej