Jak mądrze kupować zabawki?
We współczesnych sklepach aż roi się od rozmaitych zabawek. Niestety wiele z nich po kilku chwilach od zakupu ląduje na półce, leżąc niezauważone i zbierając kurz. Wszystko dlatego, że poza atrakcyjną powierzchownością, nie wnoszą nic więcej do dziecięcego świata i szybko się naszym pociechom nudzą.
Z tego powodu zakup zabawki dla dziecka powinien być starannie przemyślany. Nie sztuką jest kupić pierwszy lepszy produkt, który dziecko po chwili zainteresowania odłoży w najciemniejszy kąt pokoju. Nie o to przecież chodzi. Zabawki pełnią istotną rolę w rozwoju dziecka, a ich jakość i rodzaj są równoznaczne z wyzwaniami, jakie stawiamy przed umysłem naszych pociech.
Co zatem wybrać, by dziecko nie tylko znakomicie się bawiło, ale jednocześnie nabywało potrzebnych umiejętności i wszechstronnie się rozwijało?
Klocki historyczne, czyli nauka i zabawa
Dzieci od najmłodszych lat powinny być zaznajamiane z historią. Świetnym sposobem na naukę tej fascynującej dziedziny wiedzy są klocki historyczne. Taka zabawka stanowi połączenie idealne, ponieważ pokazuje, że historia nie jest tylko męczącym zapamiętywaniem informacji z dalekiej przeszłości, a czymś fascynującym i bardziej rzeczywistym.
Taki zestaw klocków jak np. Mała Armia z jednej strony ucieszy niemal każde dziecko, a z drugiej poszerzy jego wiedzę historyczną, dodatkowo rozwinie również jego cierpliwość i umiejętność koncentracji uwagi na tym, co robi.
Cobi Factory SA, Mała Armia M1A2 Abrams - amerykański czołg podstawowy, 7+
Zabawki naukowe dla małego odkrywcy
Zestawy małego naukowca biją obecnie rekordy popularności. Bez trudu można znaleźć dziesiątki fantastycznych propozycji odpowiednich dla dzieci w różnym wieku i o zróżnicowanych zainteresowaniach.
Jakie korzyści niosą za sobą takie zabawki? Dzieci je uwielbiają, bo są niestandardowe, umożliwiają eksperymentowanie, a równocześnie poczucie się przez malucha jak ktoś zupełnie dorosły. Co jednak szczególnie istotne, przy tym wszystkim w całkiem przyjemny i wręcz niezauważalny sposób uczą one dzieci wiedzy, która w innych, mniej rozrywkowych okolicznościach, mogłaby być dla nich trudna do zrozumienia.
Zabawki naukowe, to świetna inwestycja w rozwój dziecka. Z jednej strony ucieszą dziecko i zajmą mu długie godziny, a z drugiej wiele je nauczą.
Lisciani Giochi, Chemia na wesoło - Mały Geniusz, 8+
Gry planszowe – niezawodna klasyka
Znane od wielu lat gry planszowe, z powodzeniem bawią i uczą kolejne pokolenia dzieci. Zakup takiej gry to doskonały wybór, gdy poszukujemy zabawki dla dziecka. Dlaczego? Ponieważ czas spędzony na grze jest wielką przyjemnością, a dodatkowo uczy zdrowej rywalizacji, logicznego myślenia i spostrzegawczości.
Nie bez znaczenia jest również to, że angażuje kilka osób, więc uczy współpracy z innymi i budowania relacji społecznych. Jak dobrać grę? Należy wziąć pod uwagę wiek, predyspozycje i zainteresowania dziecka. Gry planszowe to wspaniały pomysł na upominek dla dziecka, jeśli leży nam na sercu nie tylko to, by miło spędzało czas, ale też prawidłowo się rozwijało.
Alexander, Czas na Biwak ZOU, 5+
-
Kalendarz premier na grudzień '24
15 minut czytaniaWięcej
-
Historia z COBI: Bitwa pod Hannut – wielkie starcie pancerne sił niemieckich i alianckich
Bitwa pod Hannut to starcie pancerne, którego przebieg jest szczególnie fascynujący dla wszystkich osób zainteresowanych specyfikacją czołgów i innego sprzętu wykorzystywanego w czasie II wojny światowej. To w jej trakcie potężne francuskie S-35 stawiały bowiem opór niemieckim maszynom Panzer I i Panzer II, a nawet Panzer III i Panzer IV. Jak przebiegało jednak to starcie? Tego dowiesz się z poniższego artykułu stanowiącego część cyklu „Historia z COBI”.6 minut czytaniaWięcej
-
Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.5 minut czytaniaWięcej