Filtry i kategorie
Sortuj:
COBI-26620
79.98 zł
COBI-26621
79.98 zł
COBI-26622
79.98 zł

Klocki Cessna do składania – frajda dla pasjonatów lotnictwa

Samoloty Cessna zaliczane są do jednych z najbezpieczniejszych w lotnictwie cywilnym. A to nie jedyna rzecz, jaka je wyróżnia. Również pod względem liczby wyprodukowanych egzemplarzy biją rekordy – model Cessna 172 Skyhawk należy bowiem do jednych z najliczniej wyprodukowanych samolotów w ogóle i co ważne, nadal jest produkowany! Nie mogło go zatem zabraknąć wśród klockowych modeli COBI!

Samoloty z klocków Cessna to prawdziwa gratka zarówno dla entuzjastów wszystkich modeli klockowych, jak i fanów lotnictwa – zwłaszcza tego w cywilnej odsłonie, chociaż Cessna i w wojskowej służbie znajduje swoje miejsce! Co ważne, do wyboru jest nie jeden, a kilka ciekawych klockowych zestawów Cessna, które składają się na interesującą mini kolekcję.

Klocki konstrukcyjne Cessna 172 – super zestawy do wyboru!

Samoloty Cessna z klocków COBI to świetny pomysł na prezent zarówno dla młodego fana modeli klockowych, jak i starszych pasjonatów lotnictwa. Zestawy są produktami wykonanymi na oryginalnej licencji CESSNA. Klockowe modele samolotów w zależności od zestawu różnią się między sobą przede wszystkim kolorystyką, wszystkie są jednak wyposażone w ruchome elementy, takie jak ruchome skrzydło i obracające się koła. Ciekawostką jest to, że na potrzeby modelu Cessna COBI opracowało klocek o nowym kształcie, co umożliwiło bardzo realistyczne odwzorowanie samolotu.

Model Cessna 172 Skyhawk – kompaktowy rekordzista!

Samoloty Cessna 172 to jednosilnikowe górnopłaty produkowane przez amerykańską firmę Cessna Aircraft Company. Zaliczane są do jednych z najpopularniejszych samolotów treningowych i turystycznych. Jest to raczej kompaktowa maszyna, która zabiera na pokład cztery osoby – pilota plus trzech pasażerów. Oblatanie prototypowego modelu Cessny 172 miało miejsce w 1955 roku.

W standardzie model Cessna 172 wyposażony jest w podwozie stałe z kółkiem przednim. Istnieje jednak wiele wariantów samolotu – w tym również z podwoziem w formie pływaków, które umożliwia lądowanie na wodzie. Z tego też powodu Cessna 172 znajduje niezwykle szerokie zastosowanie i jest lubiana zarówno przez początkujących pilotów, jak i tych doświadczonych. Niektórzy nawet twierdzą, że droga do bycia pilotem myśliwca powinna zaczynać się właśnie w samolocie Cessna 172.

Wyjątkowości maszynie dodaje fakt, że do dzisiaj to właśnie do Cessny 172 należy rekord najdłuższego lotu w historii lotnictwa z tankowaniem powietrznym – odbył się on w 1958 roku i trwał 64 dni 22 godziny i 5 sekund. Warto zatem wzbogacić swoją kolekcję samolotów o klockowy model Cessny, która jest niezaprzeczalnie jednym z istotniejszych modeli samolotów w lotnictwie cywilnym.

 

Klocki Cessna FAQ

Czy klockowe modele Cessna mają naklejki (kalkomanie)?

Modele klockowe samolotów Cessna zostały wyposażone w charakterystyczne oznaczenia, nie są to jednak tradycyjne kalkomanie czy naklejki, a wysokiej jakości nadruki, które są niezwykle trwałe, niezmywalne i nieścieralne. Dzięki temu złożenie modeli klockowych jest prostsze i nie wymaga aż tak dużej cierpliwości i umiejętności sprawnego nanoszenia kalkomanii czy naklejek. Również sama zabawa jest o wiele przyjemniejsza, ponieważ nie ma ryzyka odklejenia się naklejek. Klocki z nadrukiem COBI nie blakną i nie odkształcają się z czasem czy pod wpływem temperatury.

Dla dzieci w jakim wieku będą odpowiednie modele klockowe Cessna?

Zestawy samolotów Cessna są dedykowane zarówno dla młodszych, jak i dla dorosłych, którzy pasjonują się lotnictwem i kolekcjonowaniem modeli samolotów klockowych. Minimalny wiek dzieci, które mogą bezpiecznie składać zestawy Cessna to nie mniej niż 5 lat. Mniejsze dzieci mogą się nie tylko frustrować złożeniem samolotu, ale trzeba mieć na względzie również to, że klocki konstrukcyjne posiadają małe elementy i młodsze dzieci nie powinny bawić się nimi same, bez nadzoru opiekuna.

W jakiej skali są odwzorowane i ile elementów mają zestawy Cessna?

Zestawy modeli klockowych Cessna są odwzorowane w skali 1:48, co daje w przybliżeniu samolot z klocków z rozpiętością skrzydeł wynoszącą 23,5 cm, o długości 17,5 cm i wysokości 6,5 cm. Dostępne w ofercie COBI klocki Cessna w zależności od danego zestawu, mają 162 lub 160 elementów. Zestaw Cessna 172 Skyhawk White-Blue ma 162 elementy. Natomiast zestawy Cessna 172 Skyhawk Yellow i Cessna 172 Skyhawk White ma 160 elementów. Zestawy nie posiadają figurek.

Dlaczego wszystkie modele Cessny kosztują tyle samo?

Ceny wszystkich modeli Cessna są podobne, ponieważ są to samoloty w tej samej skali odwzorowania, z podobną liczbą elementów. Poszczególne zestawy klockowe Cessna różnią się głównie kolorystyką. Przy czym na koszt modeli wpływa fakt, że klockowe samoloty Cessna od COBI są produkowane na oryginalnej licencji Cessna. Modele są wykonane z dbałością o najmniejsze detale, co nadaje im bardzo realistyczny wygląd, dzięki czemu stanowią świetne odwzorowanie oryginału.

Czy klocki z zestawu Cessna są kompatybilne z innymi zestawami klocków COBI?

Tak. Wszystkie zestawy modeli klockowych samolotów Cessna są stworzone z tradycyjnych, a tym samym w pełni uniwersalnych klocków konstrukcyjnych, które są kompatybilne z innymi klockowymi zestawami oraz innymi markami klocków konstrukcyjnych. Pozwala to wykorzystać elementy z zestawu Cessna do tworzenia innych konstrukcji. Warto w tym momencie wspomnieć o nowym klocku, który został stworzony na potrzeby modelu Cessna. Również jest on kompatybilny z pozostałymi klockami, mogąc służyć do realizacji jeszcze ciekawszych i bardziej nietuzinkowych klockowych konstrukcji.