Zabawa w grupie, czyli nauka dzielenia się zabawkami

20.03.2018
4 minuty czytania
Zabawa w grupie, czyli nauka dzielenia się zabawkami

Nikt nie jest samotną wyspą. To znane powiedzenie świetnie oddaje złożony charakter człowieka, który na każdym etapie swojego życia dąży do interakcji z drugim. Slogan sprawdza się także w przypadku najmłodszych członków naszej rodziny, którzy, aby rozwijać się poprawnie, potrzebują czasu spędzanego w grupie rówieśniczej. Sprawdzamy, jakie są pożytki płynące z tego rodzaju zabawy oraz jak ją zorganizować, aby poza wysokiej jakości rozrywką zapewniała korzyści dla dzieci.

Grupa rówieśnicza

Grupa rówieśnicza to naturalne środowisko rozwoju naszej pociechy. Wraz z dojrzewaniem każde dziecko porzuca autorytet rodzica na rzecz przyjaciół i znajomych z przedszkola, a potem szkolnej ławki. To oni stają się naturalnym odniesieniem ich wyborów i podejmowanych decyzji, kształtując podwaliny pod przyszły charakter. Uczestnictwo w grupie rówieśniczej to pierwsza szkoła życia w społeczeństwie i umiejętności wchodzenia w relacje z innymi, dlatego powinno być rozwijane od wczesnego dzieciństwa. Jednym z najlepszych sposobów pozwalających zrealizować ten cel jest zabawa w grupie.

Zabawa w grupie

Nauka zdrowej rywalizacji, myślenia przyczynowo-skutkowego, rozwój zdolności empatycznych oraz umiejętności komunikacyjnych – to tylko niektóre z licznych korzyści płynących z dziecięcej zabawy w grupie. Współdziałanie z rówieśnikami tworzy poczucie własnej wartości oraz bezpośrednio przekłada się na umiejętność budowania trwałych relacji międzyludzkich w przyszłym, dorosłym życiu.

Jak więc zorganizować zabawę, która zjednoczy całą grupę i zaangażuje ją we wspólne działania? Jedną z najlepszych metod jest zogniskowanie uwagi na określonym przedmiocie. Pomogą w tym produkty od Cobi. Zabawki interaktywne zainteresują dzieci i zaskoczą ich swoimi możliwościami. Nietrudno wyobrazić sobie wspólną opiekę nad Robopieskiem Teksta czy grupowe oswajanie Zoomera Dino.

Jeśli Twoje dziecko lubi bardziej tradycyjne rozwiązania, świetnym wyborem okażą się wszelkiego rodzaju lalki. Będą one dobrą okazją do wspólnej zabawy w dom czy opiekę nad dzieckiem i pozwolą rozwinąć jakże cenny zmysł opiekuńczości.

Zabawa w grupie, czyli nauka dzielenia się zabawkami - zdjęcie w treści artykułu

Spin Master, Zoomer Dino, 5+ Zobacz produkt 

Wspólne działanie

Wspólna zabawa nie tylko uczy trudnej sztuki osiągania porozumienia, ale pozwala także na poznanie i wykorzystanie talentów drugiego człowieka. Tak może dziać się, gdy podczas zabawy wykorzystywane są klocki konstrukcyjne. Duże możliwości, które oferują tego typu zabawki,  umożliwiają podział zadań i łączenie sił w tych momentach, gdy jest to konieczne.

Wiele zestawów, jak np. Pingwiny z Madagaskaru  czy Winx Club zostało wykonanych tematycznie, a ich motywem przewodnim są ulubione gry lub bajki pociech. Dzięki temu zwiększa się ich atrakcyjność w oczach dziecka oraz rośnie zaangażowanie wkładane w zabawę, czyniąc z niej niesamowitą przygodę, podczas której można dowiedzieć się czegoś o sobie i innych.

Zabawa w grupie, czyli nauka dzielenia się zabawkami - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Cobi Factory SA, Muzyczny bar Frutti, 5+ Zobacz produkt

Najnowsze
  • Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen Historia z COBI: Lądowanie w Normandii – największa operacja desantowa w historii wojen
    Lądowanie w Normandii, czyli otwierająca zachodni front II wojny światowej operacja desantowa, to wydarzenie, którym interesują się miłośnicy historii na całym świecie. Jak jednak przebiegały działania w trakcie D-Day, co je poprzedzało, jaki sprzęt został wykorzystany w czasie walk i jakie straty poniosła każda ze stron? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym artykule serii „Historia z COBI”.
    5 minut czytania
    Więcej
  • Kalendarz premier na listopad '24 Kalendarz premier na listopad '24
    15 minut czytania
    Więcej
  • Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej Historia z COBI: M142 Himars – mobilna siła artylerii rakietowej
    Rakiety M142 Himars, czyli High Mobility Artillery Rocket System, stały się symbolem nowoczesnej artylerii rakietowej, zyskując uznanie na polach bitew na całym świecie. Od konfliktów na Bliskim Wschodzie po toczącą się obecnie wojnę w Ukrainie, rakiety Himars udowadniają swoją niezawodność i precyzję. W artykule przedstawimy historię tego systemu, jego zastosowanie w różnych konfliktach oraz wpływ na modernizację polskiej armii.
    4 minuty czytania
    Więcej