Aktualia

Sortuj:
Pokaż:
 • Historia z COBI. Niemiecki czołg Leopard 2 – współczesna pomoc w walce na wschodzie

  Historia z COBI. Niemiecki czołg Leopard 2 – współczesna pomoc w walce na wschodzie

  Leopard 2 jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czołgów w historii wojskowości. Jego stworzenie w latach 70. XX wieku stało się punktem zwrotnym w rozwoju maszyn pancernych na całym świecie. Nieustanne ulepszanie Leoparda sprawiło, że pozostaje w czołówce technologicznej do dziś.
  23.03.2023
  5 minut czytania
  Więcej
 • Poszerzamy naszą ofertę!

  Poszerzamy naszą ofertę!

  W miesiącu kwietniu nowe serie, nowe produkty, nowe wyczekiwane wznowienia i pasujące rozmiarami do reszty kolekcji historycznej Cobi!
  08.03.2023
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Historia z COBI. M4 Sherman – amerykański pogromca II wojny światowej

  Historia z COBI. M4 Sherman – amerykański pogromca II wojny światowej

  M4 Sherman był jednym z najważniejszych czołgów, jakie użyto podczas II wojny światowej. Został zaprojektowany przez firmę American Locomotive Company i od 1942 do 1945 roku wyprodukowano około 49000 sztuk tego pojazdu. Był główną maszyną amerykańską wykorzystywaną zarówno na froncie zachodnim, jak i wschodnim. W ciągu kilku lat M4 Sherman przeszedł wiele modyfikacji i ulepszeń, które znacznie poprawiły jego zdolność bojową. Stał się on niezwykle skutecznym narzędziem w rękach amerykańskich sił
  06.03.2023
  6 minut czytania
  Więcej
 • Historia z COBI. Samolot F-16, czyli multitasking w siłach powietrznych!

  Historia z COBI. Samolot F-16, czyli multitasking w siłach powietrznych!

  Amerykański myśliwiec F-16 to wielozadaniowa maszyna, którą można zaliczyć do jednych z najbardziej udanych konstrukcji w historii lotnictwa. Już od ponad 40 lat z powodzeniem pełni swoją służbę, będąc jednym z najliczniej wyprodukowanych myśliwców na świecie – ponad 4500 sztuk, wchodzących w skład zbrojnych sił powietrznych aż 26 krajów – w tym również Polski. Co dokładnie czyni samolot F-16 tak wyjątkowym?
  22.02.2023
  5 minut czytania
  Więcej
 • Historia z COBI. Helikopter Sikorsky UH-60 Black Hawk i nie ma mocnych!

  Historia z COBI. Helikopter Sikorsky UH-60 Black Hawk i nie ma mocnych!

  Sikorsky UH-60 Black Hawk to jeden z najbardziej rozpoznawalnych śmigłowców, który ze względu na swoją nowoczesną i przemyślaną konstrukcję zaliczany jest do maszyn niezwykle uniwersalnych i wytrzymałych. Udowodnił to już jeden z prototypów kultowego Black Hawk, który co prawda spadł w trakcie lotu próbnego, ale prawie nic mu się nie stało. Amerykańska armia nie zastanawiała się długo, czy zamówić maszynę stworzoną przez Sikorsky Aircaft Corporation, która miała zastąpić zasłużonego już w bojach
  10.02.2023
  5 minut czytania
  Więcej
 • Klocki konstrukcyjne – co można z nich zbudować?

  Klocki konstrukcyjne – co można z nich zbudować?

  Sprawdź, jakie znajdziesz u nas klocki konstrukcyjne, co można zbudować przy ich użyciu i które zestawy będą najlepsze dla Twojej pociechy.
  02.02.2023
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Historia z COBI. Amerykański czołg M26 Pershing na froncie II wojny światowej

  Historia z COBI. Amerykański czołg M26 Pershing na froncie II wojny światowej

  Wraz z rozwojem sytuacji straty zadawane aliantom na froncie II wojny światowej przez niemieckie wojska pancerne stawały się odczuwalne, pomimo przewagi liczebnej sił sprzymierzonych. Nowe modele doskonale uzbrojonych i opancerzonych Panter i Tygrysów siały prawdziwy postrach, będąc nie do ruszenia przez stosowane od początku wojny średnie czołgi M4 Sherman. Czołg M26 Pershing miał być amerykańską odpowiedzią na ten problem. Co prawda do boju ruszył dopiero w 1944 roku, u progu końca wojny, w st
  23.01.2023
  5 minut czytania
  Więcej
 • COBI Hobby Center zaprasza!

  COBI Hobby Center zaprasza!

  na wielką bitwę pokazową na zasadach Strategicznej Gry Bitewnej COBI, w realiach frontu północnoafrykańskiego w 1941 roku. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!
  20.01.2023
  1 minuta czytania
  Więcej
 • Historia z COBI. Niemiecki czołg Panzer Panther, bali się go nie tylko alianci!

  Historia z COBI. Niemiecki czołg Panzer Panther, bali się go nie tylko alianci!

  PzKpfw V Panther niezaprzeczalnie należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych czołgów II wojny światowej. Najczęściej wspomina się go jako nowoczesną maszynę, która siała postrach wśród aliantów. Niestety wprowadzona naprędce produkcja, a za tym liczne usterki, przerażały również niemieckich czołgistów, którzy z początku nie mogli wykorzystać możliwości bojowych Panther – pierwsze czołgi były bardzo awaryjne. Z czasem wiele z problemów rozwiązano, ale jak historia pokazuje, było już za późno
  11.01.2023
  5 minut czytania
  Więcej
 • Historia z COBI. Pancernik Yamato, czyli morski kamikaze WW2!

  Historia z COBI. Pancernik Yamato, czyli morski kamikaze WW2!

  Druga wojna światowa na Pacyfiku była przede wszystkim starciem dwóch morskich potęg – olbrzymiej floty marynarki wojennej USA i dużo mniejszej, jednak niezwykle imponującej pod względem technologicznym, marynarki Cesarstwa Japońskiego. Symbolem wielkości i niestety również porażki Japonii został największy pancernik na świecie – Yamato. Równocześnie sam okręt i załoga stały się niejako największym oddziałem kamikaze, wysłanym na misję, z której nie przewidziano powrotu!
  21.12.2022
  5 minut czytania
  Więcej
 • Cobi Hobby Center

  Cobi Hobby Center

  10 grudnia o godzinie 10:00 otwieramy w Warszawie COBI HOBBY CENTER.
  09.12.2022
  2 minuty czytania
  Więcej
 • Historia z COBI. Lotniskowiec USS Enterprise (CV-6) – amerykański pogromca japońskiej marynarki i lotnictwa

  Historia z COBI. Lotniskowiec USS Enterprise (CV-6) – amerykański pogromca japońskiej marynarki i lotnictwa

  Druga wojna światowa na morzach i oceanach była walką prowadzoną nie tylko na wodzie, ale także w powietrzu. Umożliwiały to specjalne okręty – lotniskowce, które zrewolucjonizowały sposób prowadzenia wojen morskich. Lotniskowiec USS Enterprise był okrętem, który miał duży wpływ na przebieg wojny, stając się pogromcą marynarki i lotnictwa japońskiego. To właśnie on znalazł się w grupie operacyjnej, która przyczyniła się do zatopienia jednego z dwóch największych pancerników na świecie – okrętu Mu
  07.12.2022
  5 minut czytania
  Więcej
 • Historia z COBI. Supermarine Spitfire – brytyjski „złośnik”, który dawał popalić Luftwaffe!

  Historia z COBI. Supermarine Spitfire – brytyjski „złośnik”, który dawał popalić Luftwaffe!

  Drugą wojnę światową prowadzono wszędzie, na lądzie w wodzie i powietrzu. Niemcy dysponowali olbrzymią armią – a w czasie Bitwy o Anglię Luftwaffe miało ponad 2600 samolotów, gdzie RAF (Królewskie Siły powietrzne) dysponowało około 1900 maszynami. Wśród nich znajdował się Supermarine Spitfire – myśliwiec o nowoczesnej konstrukcji, wykorzystywany do wielu różnych zadań. W czym tkwiła wyjątkowość tej maszyny? Jak potoczyły się jej losy?
  30.11.2022
  5 minut czytania
  Więcej
 • Historia z COBI. MiG-29 – radziecka odpowiedź na nowoczesne zachodnie myśliwce!

  Historia z COBI. MiG-29 – radziecka odpowiedź na nowoczesne zachodnie myśliwce!

  MiG-29 to myśliwiec, którego nowocześniejsze wersje nadal znajdują się na wyposażeniu wielu armii świata, w tym również w Polsce. Nasze MiG-i planujemy wycofać dopiero w 2028 roku, zatem eskadry polskich Sił Powietrznych będą jeszcze miały okazję na nich polatać. Co ważne, produkcja myśliwców nadal trwa. Jak wygląda historia tej wyjątkowej maszyny?
  08.11.2022
  5 minut czytania
  Więcej
 • Historia z COBI. Panzerkampfwagen VI B Tiger II – największy czołg II wojny światowej

  Historia z COBI. Panzerkampfwagen VI B Tiger II – największy czołg II wojny światowej

  Niemiecka myśl technologiczna, która napędzała przemysł zbrojeniowy w czasie II wojny światowej, była imponująca. Nowoczesne uzbrojenie III Rzeszy stało na bardzo wysokim poziomie, co pozwoliło jej uzyskać przewagę w pierwszych latach wojny. Wśród pojazdów bojowych, które zasługują na szczególną uwagę, znajduje się Panzerkampfwagen VI B Tiger II, czyli największy i najcięższy czołg, jaki brał udział w II wojnie światowej.
  22.10.2022
  5 minut czytania
  Więcej