Aktualia

Sortuj:
Pokaż:
 • Jak zrobić ozdoby świąteczne?

  Jak zrobić ozdoby świąteczne?

  Święta już za rogiem, więc warto już teraz zabrać się do przygotowania świątecznych dekoracji. Wspólne tworzenie kartek, łańcuchów i ozdób to świetna okazja by poczuć atmosferę świąt, ale i rozwinąć zdolności artystyczne dzieci. Oto kilka propozycji.
  19.12.2017
  3 minuty czytania
  Więcej
 • Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka?

  Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka?

  Dbanie o porządek w pokoju jest ważnym zadaniem każdego malucha, niestety nie zawsze udaje się je zrealizować. Sposób na sukces? Odpowiednia organizacja przestrzeni i kilka akcesoriów.
  13.12.2017
  3 minuty czytania
  Więcej
 • Jakie zabawki dla czterolatka?

  Jakie zabawki dla czterolatka?

  4 lata to wiek, w którym dziecko zaczyna coraz lepiej poznawać świat - najczęściej podczas zabawy. Pociechy na tym etapie lubią też nowości, ale czasami szybko tracą zainteresowanie. Jakie zabawki w takim razie wybrać aby mieć pewność, że w pełni spełnią wymagania brzdąca? Oto kilka propozycji.
  08.12.2017
  4 minuty czytania
  Więcej
 • 5 pomysłów na zimowe spacery

  5 pomysłów na zimowe spacery

  Pomimo obecnej chłodnej aury i zbliżającej się zimy nie warto rezygnować z rodzinnych spacerów. Nawet krótki czas spędzony wspólnie na świeżym powietrzu może być ciekawą rozrywką. Oto 5 pomysłów, które poprawią atmosferę podczas zimowych wypadów na spacer z dziećmi.
  04.12.2017
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Pomysły na prezenty pod choinkę dla naszych pociech

  Pomysły na prezenty pod choinkę dla naszych pociech

  Większości dzieci Święta Bożego Narodzenia kojarzą się ze znalezieniem wymarzonych prezentów pod choinką. Jako rodzice mamy trudne zadanie by dogodzić naszym małym pociechom. Oto szybki przewodnik po prezentach, które na pewno przypadną im do gustu.
  01.12.2017
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Kreatywny przewodnik po zabawkach dla dzieci w każdym wieku

  Kreatywny przewodnik po zabawkach dla dzieci w każdym wieku

  Od maleństwa dziecko otrzymuje wiele zabawek, z których niestety szybko wyrasta. Warto zatem zainwestować w uniwersalne zabawki, które przyniosą rozrywkę całej rodzinie przez długie lata.
  27.11.2017
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Kiedy powiedzieć dziecku prawdę o św. Mikołaju?

  Kiedy powiedzieć dziecku prawdę o św. Mikołaju?

  Postać Świętego Mikołaja jest nieodłącznym elementem każdego dzieciństwa. Nawet przez krótki okres dorastania dziecka warto pozwolić mu wierzyć w coś odrobinę magicznego. Niestety, w pewnym wieku pojawia się moment, w którym trzeba ujawnić tajemnicę o św. Mikołaju.
  23.11.2017
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Cobi MOC T-90A

  Cobi MOC T-90A

  Jeden z fanów klocków Cobi nadesłał nam zdjęcia i opis modelu czołgu własnej konstrukcji. Model przedstawia czołg T-90A Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej będący kolejną modernizacją wozów linii T-72, opracowaną w Biurze Konstrukcyjnym Budowy Maszyn Ciężkich Uralwagonzawod (UWZ) w Niżnym Tagile.
  21.11.2017
  2 minuty czytania
  Więcej
 • Jak spędzać długie zimowe wieczory?

  Jak spędzać długie zimowe wieczory?

  Coraz niższe temperatury i szara aura na zewnątrz nie sprzyjają dłuższym spacerom czy zabawom. Dlatego obecnie więcej czasu spędzamy w domach, relaksując się przy filmach czy komputerze. Jednak ze względu na nasze dzieci powinniśmy bardziej kreatywnie podejść do form rozrywki w zimowe wieczory. Oto niektóre z nich.
  21.11.2017
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Gry zręcznościowe dla dziecka - sposób na jego rozwój

  Gry zręcznościowe dla dziecka - sposób na jego rozwój

  Rozwój dziecka jest procesem skomplikowanym i długoletnim. Od pierwszych miesięcy rozwija się jego układ ruchowy, później motoryczny. Gdy dziecko jest już starsze nadal poszerza swoje umiejętności i zdolności. Przedstawiamy najciekawsze gry oraz zabawy, które pomogą dziecku w jego dalszym rozwoju.
  17.11.2017
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Jak uczyć dziecko angielskiego?

  Jak uczyć dziecko angielskiego?

  Język angielski to najbardziej popularny język i już nawet małe dzieci mają z nim kontakt w codziennym życiu. By dziecko coraz chętniej chciało się zaprzyjaźnić z angielskim, warto już od małego przemycać ten język przy różnych czynnościach. Oto kilka przykładów jak w przyjemny sposób możemy go wprowadzić.
  14.11.2017
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Czego nie kupować dziecku pod choinkę?

  Czego nie kupować dziecku pod choinkę?

  Do Świąt Bożego Narodzenia mamy jeszcze ponad miesiąc, ale już teraz sklepy i reklamy przypominają nam o nich na każdym kroku. Presja, by kupić idealny prezent najbliższym (zwłaszcza dzieciom) jest duża. Podpowiadamy, jakich prezentów unikać, oraz czym kierować się przy wyborze prezentów pod choinkę.
  10.11.2017
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Mikołajkowy przegląd prezentowy

  Mikołajkowy przegląd prezentowy

  Grudzień, który z pewnością jest ulubionym miesiącem najmłodszych, zbliża się wielkimi krokami. 6 grudnia już niedługo, warto więc pomyśleć o prezentach, jakie możemy podarować naszym dzieciom. Oto kilka propozycji na upominki, które nie tylko przyniosą wiele radości, ale i będą edukacyjne.
  07.11.2017
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Dlaczego dzieci mówią, że im się nudzi?

  Dlaczego dzieci mówią, że im się nudzi?

  Z racji wieku dzieci nie potrafią trafnie zrozumieć wartości każdej z zabawek. Najczęściej bawią się nią kilka razy a później zapominają o niej. Dlatego rodzice powinni dużą wagę przykuć do jakości kupowanych gier lub zabawek. Lepiej zainwestować w droższą i bardziej atrakcyjną, która nauczy nowych umiejętności i będzie doskonałą rozrywką dla całej rodziny. Oto kilka przykładów.
  03.11.2017
  4 minuty czytania
  Więcej
 • Jak i kiedy uczyć dziecko oszczędności?

  Jak i kiedy uczyć dziecko oszczędności?

  Jako rodzice chcemy zapewnić dzieciom dobry start w życiu. Zapewniamy im zabawki, książki, prezenty. Pomimo, że nie chcemy, by im czegoś zabrakło, musimy ich również od małego uczyć umiejętności oszczędzania. Prezentujemy jak można przedstawić ten proces w formie zabawy.
  30.10.2017
  4 minuty czytania
  Więcej