Prawie każde dziecko rozpoczyna swoją przygodę z zabawkami właśnie od klocków. Dla dzieci to nie tylko forma rozrywki, ale i ważnej edukacji. Podpowiadamy jak wybrać odpowiednie klocki z uwzględnieniem wieku oraz płci dziecka.
Pierwsze dni w przedszkolu to duże wydarzenie zarówno dla malucha jak i rodziców. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji, że to już czas?
Uwaga! nowy konkurs na Facebooku! Można w nim wygrać zestawy Kubuś i Magda. Żeby je zdobyć wystarczy do 28 lipca przygotować projekt sceny przedstawiający ważne wydarzenie z historii Polski (nie tylko Powstanie Warszawskie). Zdjęcia wklejajcie w komentarzach na Facebooku pod postem konkursowym.
Co ma wspólnego filozofia z klockami? Odpowiedź jest krótka: klocki służą dzieciom do zabaw percepcyjno-manipulacyjnych, ćwiczą umysł, budzą u dzieci wrażliwość zmysłową poprzez badanie i porównywanie, poznawanie cech przedmiotów. Rozwijają uporczywość i umiejętność doprowadzania pracy do końca.
Słowo NIE - niby proste, ale bardzo trudno je powiedzieć. Przedstawiamy kilka wskazówek na poprawienie komunikacji między rodzicami i dziećmi, za pomocą wspólnych gier oraz zabaw.
Model średniego czołgu typu Panther przechwyconego przez Powstańców Warszawskich już wkrótce będzie dostępny w naszym sklepie. Powstańcy 2 sierpnia 1944 roku zdobyli dwie niemieckie Pantery: pierwszą ochrzczono „Magdą”, a druga pozostawiona bez oficjalnej nazwy znana jest jako czołg „WP”. Model „Magdy” z klocków Cobi stara się nie odbiegać wyglądem od tej prawdziwej – tak samo jak ona ozdobiona jest biało-czerwoną szachownicą i kotwicą powstańczą.
Czerwony, piętrowy autobus, Routemaster, popularny stał się w latach 60. XX wieku. Po Londynie jeździł już w 1959 roku wraz z funkcjonującymi wówczas trolejbusami. Kiedy postanowiono o rezygnacji z trolejbusów, Routemaster zdobył wyłączność na usługi komunikacji miejskiej. Routemasterem mieszkańcy Londynu jeździli do 2005 roku. Burmistrz stolicy po wygranych wyborach postanowił położyć kres tradycyjnym autobusom ze względu na bezpieczeństwo środowiska i życia ludzkiego. Dzisiaj Routemastery są d
Amy Johnson. Była pionierką lotniczą, który pokonała kilka rekordów światowych w dziedzinie lotnictwa. Komandor Orderu Imperium Brytyjskiego. Chociaż Amy nie była chłopakiem, wolała raczej, żeby przyjaciele nazywali ją "Johnny". Urodziła się w Yorkshire jako córka lokalnego sprzedawcy ryb i miała szczęście bycia w pierwszej generacji brytyjskich kobiet mających dostęp do dalszej edukacji. Amy ukończyła studia z ekonomii na University of Sheffield, zanim przeniosła się do Londynu, żeby pracować j