Filtry i kategorie
Sortuj:
COBI-1930
199.99 zł

Klocki konstrukcyjne NASA - złóż własny wahadłowiec kosmiczny

NASA (National Aeronautics and Space Administration) to amerykański program kosmiczny i światowy lider w eksploracji kosmosu. W swoich 20 ośrodkach w U.S.A. oraz jedynym narodowym laboratorium w kosmosie — NASA bada Ziemię, w tym jej klimat oraz układ słoneczny. Prowadzi badania mające na celu rozwój aeronautyki, w tym napędu elektrycznego i lotów naddźwiękowych. Opracowuje technologie kosmiczne, które umożliwią przyszłą eksplorację i przyniosą korzyści życiu na Ziemi. NASA dzieli się swoją wiedzą, aby jej informacje mogły poprawić życie ludzi na całym świecie. Odkrycia i technologie NASA są również wykorzystywane do tworzenia nowych produktów, które pomagają w codziennym życiu.

Klocki NASA — modele statków kosmicznych

Obecnie kilka statków kosmicznych eksploruje nasz wszechświat. Z modelami od COBI i Ty możesz zbudować klockowe wersje wielu z nich!

Kolekcja kosmiczna NASA dla kolekcjonerów łączy w sobie przyjemność budowania z klocków i możliwość poznania technologii budowy najnowocześniejszych pojazdów oraz poznania historii podróży kosmicznych. Aby zbudować poszczególne modele, każde opakowanie zawiera jasne i intuicyjne instrukcje oparte na rysunkach i symbolach. Statek można skonstruować samemu, ale to także świetna zabawa dla całej drużyny kosmicznych inżynierów. Możesz zaprosić przyjaciół lub osobę dorosłą, aby dołączyła do Ciebie w tej misji. Wybierz swój model statku już teraz, aby puścić wodze fantazji i zbudować własną flotę do eksploracji wszechświata!

Klocki NASA — Space Shuttle

W 1972 roku, kiedy kończył się program Apollo, a NASA prowadziła eksplorację technologiczną, rakiety Apollo były jednorazowymi statkami kosmicznymi. Po tym, jak prezydent Richard Nixon ogłosił plan budowy statku kosmicznego wielokrotnego użytku, zdolnego do odbycia wielu, a może nawet nieograniczonej liczby misji, NASA opracowała projekt z dwiema solidnymi rakietami przymocowanymi do modułu orbitalnego i zewnętrznego zbiornika paliwa. Tak w 1981 roku powstał Columbia — pierwszy wielki kosmiczny wahadłowiec NASA.  Po Columbii stworzono jeszcze cztery inne promy kosmiczne: Challenger, Discovery, Atlantis i Endeavour. W latach 1981-2011 wspomniany kwintet poleciał łącznie w 135 misjach, w tym wielu z pobytem na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Historyczne kolekcje klocków COBI są najbardziej znane z licznych zestawów militarnych. Ich tematyka dotyka wielkich konfliktów zbrojnych, sprzętu wojskowego, ale także historii motoryzacji. Kolekcja klocków NASA do składania oferuje również wspaniałe modele, które należą do najbardziej niezwykłych osiągnięć w dziedzinie eksploracji kosmosu. Jest to zatem nie tylko gratka dla wszystkich fanów nauki, techniki i inżynierii, ale także dla miłośników wiedzy o historii współczesnej.