Aktualia

Sortuj:
Pokaż:
 • Jak kształtować koordynację ruchową dziecka?

  Jak kształtować koordynację ruchową dziecka?

  Koordynacja ruchowa to nic innego jak zręczność i zwinność w szerokim zakresie, które obejmują całe ciało. Pozwala na wykonywanie złożonych przestrzennie czasowo ruchów. To za jej sprawą możemy sterować ciałem tak, aby wykonywało szybkie, zwrotne i złożone ruchy. U dzieci tego typu umiejętności najlepiej kształtować w okolicach 7-12 roku życia. Rozwój koordynacji u dzieci
  14.08.2019
  6 minut czytania
  Więcej
 • Czy warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

  Czy warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

  Oferta zajęć dodatkowych dla przedszkolaków i starszych dzieci jest dzisiaj naprawdę duża. Czy jednak faktycznie są one potrzebne naszym pociechom? Kiedy tak naprawdę tego typu zajęcia służą dzieciom? A kiedy są przejawem zbytniej ambicji rodziców? I jak poruszać się w tym temacie, aby nie zrobić dziecku krzywdy?
  08.08.2019
  7 minut czytania
  Więcej
 • Zadbaj o miejsce do nauki dla Twojego dziecka

  Zadbaj o miejsce do nauki dla Twojego dziecka

  Odpowiednie przygotowanie miejsca do nauki w domu zachęci naszą pociechę do odrabiania lekcji i rozwijania swoich pasji. Nie może jednak być to przestrzeń zorganizowana w sposób przypadkowy. W tej sytuacji znaczenie ma wszystko. Od lokalizacji takiej strefy w pokoju, poprzez meble oraz ich ustawienie, po kolor ścian i oświetlenie.
  30.07.2019
  6 minut czytania
  Więcej
 • Zabawki rozwijające sprawność manualną

  Zabawki rozwijające sprawność manualną

  Sprawność manualna należy do umiejętności, które dziecko nabywa z czasem. Niestety, nie jest ona wrodzona i maluch musi wszystkiego nauczyć się od podstaw. Na szczęście cały proces rozwoju zdolności motorycznych, a tym samym manualnych, przychodzi dzieciom niemalże w naturalny sposób. Dobrze jest jednak zadbać o to, aby maluszek miał jak najwięcej możliwości, do ćwiczenia swojej zręczności.
  19.07.2019
  9 minut czytania
  Więcej
 • Jak mądrze chwalić dziecko?

  Jak mądrze chwalić dziecko?

  Któż nie lubi być chwalony? To pochwały budują naszą pewność siebie. Za ich sprawą decydujemy się podwyższać poprzeczkę i realizować nowe cele. Nie inaczej jest w przypadku dzieci. One, jak nikt inny, są złaknione pochwał. A zdanie najbliższych jest dla nich szczególnie istotne.
  12.07.2019
  8 minut czytania
  Więcej
 • Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności?

  Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności?

  Odpowiedzialność to wspaniała cecha charakteru. Ludzie, którzy się nią odznaczają, są solidni i słowni. Nie unikają konsekwencji swoich decyzji. A to z kolei sprawia, że podejmują je, kierując się rozsądkiem. Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko było odpowiedzialne. Jak je tego nauczyć?
  03.07.2019
  7 minut czytania
  Więcej
 • GRATISY - z kolekcji Bitwa o Berlin

  GRATISY - z kolekcji Bitwa o Berlin

  Od pewnego czasu rozdajemy jako gratisy gazetki z końcówki kolekcji Bitwa o Berlin. Każda gazetka zawiera 100 klocków, które można dowolnie wykorzystać.
  25.06.2019
  1 minuta czytania
  Więcej
 • 5 pomysłów na ciekawe zabawy ruchowe dla dzieci

  5 pomysłów na ciekawe zabawy ruchowe dla dzieci

  Zabawy ruchowe dla dzieci to świetny trening dla ich zdolności motorycznych. Jest to idealne połączenie przyjemnej rozrywki z czymś jak najbardziej pożytecznym. A co najważniejsze, większość dzieci z natury jest niezwykle energiczna. Dlatego takie zabawy to również dobry sposób na spożytkowanie zapasów energii. A tym samym lepszy i zdrowszy sen oraz metoda na zbytnią nerwowość i stres.
  24.06.2019
  6 minut czytania
  Więcej
 • Kolejny projekt Merkava Mk4

  Kolejny projekt Merkava Mk4

  Pan Krzysztof ponownie postanowił podzielić się z nami swoimi zasobami. Tym razem zaprezentował modyfikację naszego czołgu Merkava. Niewielkie zmiany w kadłubie oraz całkiem nowa wieża, odpowiadają ostatniej wersji tego czołgu, czyli Mk4.
  14.06.2019
  2 minuty czytania
  Więcej
 • Jak dbać o dzieci w upalne dni?

  Jak dbać o dzieci w upalne dni?

  Letnie fale upałów mogą dać wszystkim porządnie w kość. Na wysokie temperatury najbardziej wrażliwi są starsi oraz dzieci. Żar lejący się z nieba nie tylko osłabia organizm i może prowadzić do odwodnienia. Przy braku szczególnej ostrożności, może również spowodować poważne oparzenia słoneczne czy udar. Jak skutecznie pomóc dzieciom przetrwać upalne dni, bez uszczerbku na zdrowiu?
  12.06.2019
  6 minut czytania
  Więcej
 • Nowe projekty od naszych fanów - Kl PzBfWg, Sd.Kfz. 265 i T-14 Armata!

  Nowe projekty od naszych fanów - Kl PzBfWg, Sd.Kfz. 265 i T-14 Armata!

  Pan Krzysztof, fan wojskowych konstrukcji klockowych Cobi przesłał nam zdjęcia dwóch wozów bojowych: najnowocześniejszy czołg rosyjski T-14 Armata oraz niemiecki wóz dowodzenia z okresu II wojny światowej. Oba projekty wykonane z ulubionych klocków Cobi.
  04.06.2019
  2 minuty czytania
  Więcej
 • Projekt taboru kawalerii polskiej z 1939 r.

  Projekt taboru kawalerii polskiej z 1939 r.

  Jest to tabor kawalerii polskiej 1939r. Prosty do zbudowania dostarczy wiele zabawy! Tabor ma możliwość podczepienia armaty! Pozdrawiam Filip
  27.05.2019
  1 minuta czytania
  Więcej
 • Kieszonkowe dla dziecka – od kiedy, ile i jak często?

  Kieszonkowe dla dziecka – od kiedy, ile i jak często?

  Dawanie pieniędzy dzieciom w formie kieszonkowego ma swoją długą tradycję. Zdania o zasadności takiego rozwiązania są podzielone. Biorąc jednak pod uwagę, że żyjemy w społeczeństwie pieniądza, w którym konsumpcjonizm jest nie tyle zjawiskiem, co często sposobem życia, nauka gospodarowania finansami powinna być prowadzona od najmłodszych lat.
  27.05.2019
  6 minut czytania
  Więcej
 • Uczmy dzieci jak dbać o zdrowie

  Uczmy dzieci jak dbać o zdrowie

  Rodzice powinni jak najwcześniej zacząć wpajać dzieciom zasady higieny i tłumaczyć maluchom, jak mają dbać o swoje zdrowie i dlaczego w ogóle należy to robić. Wykształcenie dobrych nawyków w tym zakresie zaowocuje nie tylko zdrowiem naszych dzieci, ale także ich wysoką kulturą osobistą – przynajmniej w tej części odpowiadającej za higienę, bo u naszych rodaków nadal różnie z nią bywa.
  10.05.2019
  5 minut czytania
  Więcej
 • Maciek i jego projekty!

  Maciek i jego projekty!

  Za zgodą Maćka i jego taty publikujemy zdjęcia i opisy projektów inspirowanych naszą historią z okresu 1920 - 1939. 98% klocków użytych do budowy czołgu 10TP, tankietki i czołgu lekkiego pochodzi z zestawów Cobi. Maciek (lat 10) wspólnie z kolegami chętnie się nimi bawi, przebudowuje, miesza zestawy i buduje dioramy wojenne.
  08.05.2019
  3 minuty czytania
  Więcej