Klocki D-Day, lądowanie w Normandii

Filtry i kategorie
Sortuj:
Kościół w Sainte-Mère-Église
Bestseller
COBI-2299
679.99 zł
COBI-4849
249.90 zł
Douglas C-47 Skytrain Dakota
-8%
COBI-5743
259.89 zł
239.10 zł
COBI-3110
199.99 zł
COBI-5755
229.99 zł
COBI-2257
119.99 zł
COBI-3111
99.99 zł
COBI-2295
69.98 zł
Willys MB & Trailer
Bestseller
COBI-2297
99.99 zł
COBI-2296
79.98 zł
D-Day Allied Forces
Bestseller
COBI-2055
39.99 zł
D-Day 06.06.1944
Bestseller
COBI-2054
39.99 zł
COBI-01359
16.98 zł
COBI-01364
16.98 zł
COBI-01372
23.99 zł

Klocki D-Day: odkryj historię Lądowania w Normandii z COBI!

Kategoria w całości poświęcona jednemu z najbardziej przełomowych momentów II wojny światowej - epickiej bitwie o Normandię, znanej jako D-Day. Przenieś się w czasie i odtwórz historyczne wydarzenia z operacji Overlord za pomocą naszych precyzyjnie odwzorowanych zestawów z klocków konstrukcyjnych COBI. To nie są tylko zabawki! Stworzyliśmy pojazdy, samoloty, budynki i figurki odwzorowane w modelarskiej skali, które można z dumą wyeksponować w swojej kolekcji! Miniaturowe modele historyczne pozwalają na zrozumienie i celebrowanie odwagi oraz determinacji żołnierzy, którzy walczyli o wolność.

Klocki D-Day: jakość i autentyczność potwierdzona oficjalnymi licencjami

Nasze zestawy oznaczone są specjalnym logotypem należącym do organizatorów oficjalnych uroczystości 80. rocznicy lądowania Aliantów w Normandii. Wiele zestawów zostało również wydanych na oficjalnej licencji producentów sprzętu wojskowego i przeszło skomplikowany proces akceptacji. Potwierdza to ich jakość, dbałość o szczegóły i silny związek z historycznymi wydarzeniami! Buduj historię klocek po klocku!

Seria D-Day – Lądowanie w Normandii to wyjątkowe zestawy klocków od COBI, które umożliwiają zarówno dorosłym, jak i ich dzieciom, poznanie jednego z najważniejszych wydarzeń II wojny światowej – epickiej bitwy o Normandię, znanej jako D-Day. Przenieś się w czasie i odtwórz historyczne wydarzenia z operacji Overlord za pomocą naszych precyzyjnie odwzorowanych zestawów z klocków konstrukcyjnych COBI. Tak jak wszystkie komplety Historical Collection, tak też tutaj klocki to nie są tylko zabawki, ale także edukacyjne narzędzie, za których sprawą możliwe jest przeniesienie się do wydarzeń z 6 czerwca 1944 roku, dnia, w którym siły alianckie przeprowadziły największą operację desantową w historii.

Produkty z tej grupy przygotowane zostały jako zestawy klocków z okazji 80. rocznicy lądowania Aliantów w Normandii. Stworzyliśmy pojazdy, samoloty, budynki i figurki odwzorowane w modelarskiej skali, które można z dumą wyeksponować w swojej kolekcji! Miniaturowe modele historyczne pozwalają na zrozumienie i celebrowanie odwagi oraz determinacji żołnierzy, którzy walczyli o wolność.

D-Day od COBI – szczegółowo odwzorowane klocki konstrukcyjne

Tak jak wszystkie zestawy klocków od COBI, tak w przypadku serii inspirowanej Lądowaniem w Normandii liczyć można na świetnie odwzorowane konstrukcje z tego okresu historycznego. Każdy zestaw przygotowany został z dbałością o najmniejsze detale, dzięki czemu wszystkie dostępne tutaj pojazdy wojskowe, jak i samoloty wojskowe wiernie oddają historyczne oryginały, na których są wzorowane. Sprawia to, że komplety te doskonale sprawdzą się zarówno do codziennej zabawy, jak i jako element dekoracyjno-kolekcjonerski dla miłośnika militariów z okresu II wojny światowej.

Samoloty wojskowe w kolekcji D-Day od COBI

W kolekcji D-Day od COBI znajduje się wiele pieczołowicie odwzorowanych modeli pojazdów wykorzystywanych w tym okresie historycznym – w tym także samoloty wykorzystane w bitwie w Normandii. Wśród nich na uwagę zasługuje kultowy już Douglas C-47 Skytrain Dakota, legendarny samolot transportowy, intensywnie wykorzystywany przez aliantów do zrzutów spadochroniarzy i zaopatrzenia, jak i Waco CG-4, lekki szybowiec, który posłużył do transportu żołnierzy i sprzętu, w tym np. samochodów Willys MB. Klockowe wersje samolotów wiernie odwzorowują maszyny, na których bazie zostały stworzone i będą prawdziwą gratką zarówno dla kolekcjonerów, jak i starszych dzieci, które pasjonują się lotnictwem i chcą budować modele realistycznych pojazdów.

Pojazdy wojskowe i figurki żołnierzy D-Day – Lądowanie w Normandii

W kolekcji D-Day od Cobi nie brakuje także pojazdów wykorzystywanych w Bitwie o Normandię, w tym Willys MB. Ten legendarny jeep, dzięki swojej prostej, lecz niezawodnej konstrukcji i kompaktowym rozmiarom stał się jednym z kluczowych pojazdów aliantów, który zna chyba każdy, kto choć trochę interesuje się wydarzeniami z tego okresu. Teraz, za sprawą kolekcji D-Day od COBI, można odkrywać historię tych pojazdów na nowo! Oprócz tego wśród zestawów znaleźć można także ambulans Dodge WC-54, amfibię DUKW czy modele żołnierzy i spadochroniarzy.